Ranking lokat na 4 miesiące - największe zyski bez podatku

2009-09-25 12:36:11

Wprawdzie wojna na bankowe oprocentowanie lokat nie jest już tak intensywna, jednak klienci wciąż mają możliwość wysokich zysków. Dziś Comperia prezentuje ranking lokat na 4 miesiące. Ponad 5 proc. odsetek to standard w zestawieniu, jednak najwięcej zarobimy na nowej propozycji omijającej podatek od zysków kapitałowych.

Comperia sprawdziła, ile najwięcej zarobimy na depozytach na okres 4 miesięcy. Banki już kilka miesięcy wyszły poza normy klasycznych depozytów na 3, 6 i 12 miesięcy. Nietypowe okresy oszczędzania stały się normą. Podobnie dzieje się z lokatami omijającymi tzw. podatek Belki. Coraz więcej banków decyduje się na takie rozwiązanie, a coraz więcej klientów licząc zyski, lokuje na tych produktach oszczędności.

Lider bez podatku

Depozyty z pierwszej dziesiątki klasyfikowanej przez porównywarkę Comperia.pl oferują co najmniej 5 proc. w skali roku. Wśród atrakcyjnych ofert znajdziemy zarówno lokaty zakładane całkowicie drogą internetową, jak i klasyczne depozyty zakładane w bankowych oddziałach. Najwięcej zarobimy na najnowszej propozycji Invest-Banku - lokacie (nie)codziennej. Ten depozyt na 4 miesiące korzysta z mechanizmu naliczania odsetek omijającego podatek od zysków kapitałowych. Dzienna kapitalizacja oraz określona maksymalna kwota depozytu pozwala na zaokrąglenie podatku z zarobionych odsetek do 0 zł. Invest-Bank przyjął 16 tys. zł za maksymalną kwotę lokaty, a dodatkowym ograniczeniem jest możliwość założenia maksymalnie 5 lokat przez jednego klienta banku.

Wyższe niż na standardowych depozytach zyski spodobał się najwidoczniej klientom banków, ponieważ kolejne instytucje wprowadzają na rynek depozyty wyposażone w podobny mechanizm naliczania odsetek.

Ranking lokat 4-miesięcznych z kwotą depozytu 5 tys. zł

L.P.BankOprocentowanie bruttoOdsetki netto po 4 miesiącach
1Invest-Bank

Lokata (nie)codzienna

7,2 proc.97 zł
 2Volkswagen Bank direct

Lokata Plus

5,6 proc.75,33 zł
3ING Bank

eLokata

 5,5 proc. 74,67 zł
4Fortis Bank

Lokata Po Prostu

 5,55 proc.75,50 zł
5mBank

mLokata

 5,4 proc.73 zł
6AIG Bank

Lokata Direct + Internet

 5,4 proc.73 zł
7MultiBank

Lokata Aquarius

 5,4 proc.73 zł
8AIG Bank

Lokata Direct +

 5,3 proc. 71,33 zł
9AIG Bank

Lokata Zysk +

 5,3 proc. 71,33 zł
10MultiBank

Lokata - stałe oprocentowanie

5,2 proc.70,67 zł

 źródło: porównywarka Comperia.pl

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl