Ranking kredytów z oprocentowaniem stałym: 6000 zł na 36 rat

2022-09-01 08:30:00

Wakacyjne wydatki wyczyściły twój portfel? Sprawdziliśmy, które banki ułatwią szybkie zorganizowanie potrzebnej gotówki na szkolną wyprawkę.

Nowy rok szkolny za pasem, pora zatem przyjrzeć się bankowym ofertom finansowania, skrojonym na miarę potrzeb rodziców posyłających swoje pociechy do nowej klasy. Poszukując najkorzystniejszego kredytu na wyprawkę szkolną, skupiliśmy się na analizie ofert, które w obliczu szalejącej inflacji zapewnią poczucie finansowego bezpieczeństwa. To osiągnąć można, wybierając kredyt ze stałym oprocentowaniem, które gwarantuje, że nawet w obliczu potencjalnych podwyżek stóp procentowych, spłacane raty nigdy nie wzrosną.

W porównaniu zostały uwzględnione oferty kredytów z oprocentowaniem stałym, zaciągane na 6000 zł za spłatą rozłożoną na 36 miesięcy, dostępne bez zbędnych zobowiązań, czyli obowiązku zakładania konta osobistego czy aplikacji mobilnej danego banku.

Miejsce 1: Santander Consumer Bank

 • oferta: Kredyt gotówkowy ze stałą ratą

 • rata: 199,98 zł/mies.

 • oprocentowanie (stałe): 9,50%

 • RRSO: 12,95%

Kredyt gotówkowy ze stałą ratą jest dostępny w Santander Consumer Banku dla nowych klientów na kwotę 6000 zł przy 36-okresie spłaty. Z oferty można skorzystać 100% online. Wszystkie formalności (w tym potwierdzenie tożsamości i zdolności kredytowej) odbywa się zdalnie. Pieniądze z kredytu mogą trafić na Twoje konto, nawet tego samego dnia.

Osoby, które chcą zadbać o bezpieczeństwo finansowe swoje oraz swoich bliskich, mogą skorzystać z dobrowolnego ubezpieczenia, które nie zostało uwzględnione w niniejszym rankingu.

Wysokość wyliczonej raty tego kredytu, podobnie jak wysokość rat pozostałych ofert z trójki najlepszych kredytów września, pozostanie stałą przez cały okres trwania umowy.

Miejsce 2: Bank Pocztowy

 • oferta: Kredyt w porządku ze stałym oprocentowaniem (z ubezpieczeniem)

 • rata: 210,14 zł/mies.

 • oprocentowanie (stałe): 12,99%

 • RRSO: 16,91%

Z Kredytu w porządku ze stałym oprocentowaniem mogą skorzystać wszyscy klienci, którzy podadzą adres e-mail, aktualny numer telefonu komórkowego, wyrażą zgody na kontakt marketingowy i elektroniczne wysyłanie harmonogramów spłat kredytów.

Oferta występuje w dwóch opcjach: z ubezpieczeniem (od utraty pracy lub na życie) i bez niego. W rankingu został uwzględniony wariant z polisą, której zakup obniża łączne koszty finansowania poprzez zwolnienie z 5-procentowej prowizji od zawarcia umowy kredytowej.

Maksymalna kwota dostępna w ramach tej oferty to 100 000 zł, których spłatę można rozłożyć nawet na 60 rat. Wniosek kredytowy złożymy w placówkach banku, przez infolinię lub internet.

Miejsce 3: BNP Paribas

 • oferta: Kredyt gotówkowy

 • rata: 213,65 zł/mies.

 • oprocentowanie (stałe): 11,49%

 • RRSO: 18,29%

Kredyt gotówkowy w BNP Paribas jest oferowany z dobrowolnym ubezpieczeniem, które obniża wysokość prowizji, jednak zwiększa ogólny koszt finansowania wskutek obowiązku płatności składki ubezpieczeniowej. W zestawieniu została uwzględniona cena tańszego wariantu kredytu, przewidziana dla osób rezygnujących z zakupu polisy.

O kredyt można wnioskować w oddziałach banku i za pośrednictwem centrum telefonicznego. Maksymalna dostępna kwota finansowania to 200 000 zł, a najdłuższy okres spłaty: 10 lat.

Ekspert Comperia.pl