Ranking kredytów mieszkaniowych w euro-promocje i jeszcze raz promocje

2010-03-01 15:17:20

Comperia prezentuje najnowszy rankingi kredytów mieszkaniowych w euro. Dzisiaj przyglądamy się z bliska promocyjnym kredytom hipotecznym w euro. Nie wiesz, w jakim banku złożyć wniosek kredytowy? Chcesz dowiedzieć się, gdzie dostaniesz najlepszą promocję i jakie wymagania trzeba spełnić? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź ranking kredytów w euro. Dzisiaj na prześwietleniu Comperii najlepsze promocje na rynku!

Comperia.pl regularnie śledzi zmiany na rynku kredytów hipotecznych. Praktycznie co tydzień porównujemy najlepsze produkty wśród zobowiązań denominowanych do waluty krajowej bądź walut obcych. Dzisiaj przyglądamy się z bliska promocyjnym kredytom hipotecznym w euro. Dlaczego warto zaciągnąć zobowiązanie w tej walucie? Do jakiego banku się udać? Na jakie promocje można liczyć? Comperia odpowiada na wszystkie pytania!

 
Kredyt hipoteczny w euro – zalety i wady
 
Na chwilę obecną kredyty w euro są tylko nieznacznie droższe od najtańszej opcji na rynku – zobowiązań denominowanych do dolarów amerykańskich. Niemniej jednak, ich dostępność jest coraz większa. Ostatnio BZ WBK przywrócił kredyty w tej walucie do swojej oferty, a marże obniżył Raiffeisen Bank. Ponadto, w perspektywie nadchodzących lat kredyty hipoteczne w euro będą pretendować do miana najkorzystniejszych produktów na rynku.
 
Po wejściu Polski do strefy euro, a jest to tylko kwestia czasu, naszą walutą rozliczeniową zostanie właśnie wspólny europejski pieniądz. W związku z tym, wszystkie zobowiązania denominowane dotychczas do tej waluty staną się tańsze o opłaty związane ze spreadem walutowym. Co więcej, wypłata wynagrodzenia w euro usunie także ryzyko wahań kursów walutowych, z jakimi muszą liczyć się obecnie kredytobiorcy zadłużeni w walutach obcych. Uzyskamy zatem zalety dwojakiego rodzaju – po pierwsze kredyty będą znacznie tańsze, po drugie zmiany miesięcznych obciążeń naszych budżetów znacznie niższe.
 
Kredyty hipoteczne w euro – promocje, warunki, płapki
 
Comperia.pl przedstawia dzisiaj ranking kredytów w euro. Niemniej jednak, w przeciwieństwie do standardowych rankingów kredytów hipotecznych, w zestawieniu uwzględniono wyłącznie oferty promocyjne. Takie podejście do tematu pozwala na dokładne zapoznanie się ze specjalnymi produktami bankowymi. Skorzystanie z nich wymaga jednak spełnienia dodatkowych warunków przewidzianych w warunkach promocji.
 
Najczęściej promocyjne kredyty hipoteczne oferowane są w ramach sprzedaży cross – selling. Bank zdecydowanie obniży nam zatem marżę lub prowizję za udzielenie kredytu, my natomiast wykupimy w zamian dodatkowe produkty. Najpopularniejsze z nich to polisa na życie, prestiżowe konto w danym banku lub jednostki uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym. Ponadto, bank może wymagać od nas zadeklarowania miesięcznych wpływów na założone w banku konto w wysokości np. 6 lub 12 tys. zł.
 
Przy ofertach promocyjnych należy jednak wykazać się szczególną ostrożnością. Bardzo często koszty związane z prowadzeniem prestiżowego rachunku, podpisaniem umowy o kartę kredytową lub zakupem polisy na życie mogą w ostatecznym rozrachunku przewyższać oszczędności z tytułu niższej prowizji lub marży kredytowej. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zatem zastanowić się, czy 250 zł rocznie opłaty za kartę lub 20 zł miesięcznie za rachunek przez cały okres trwania umowy o kredyt hipoteczny to naprawdę oszczędność. 
 
Ranking kredytów hipotecznych w euro – gdzie po najlepszą promocję
 
Comperia.pl przygotowała zestawienie najlepszych ofert promocyjnych w euro na rynku kredytów hipotecznych. W porównaniu do ofert bez promocji najlepsze produkty w ramach sprzedaży wiązanej są tańsze nawet o 100 złotych. Poniżej Comperia.pl prezentuje ranking promocyjnych kredytów hipotecznych w euro.
 
L.p.
Nazwa Banku
Rata
RRSO
Prowizja
1.
Sprawdź!
862,57 zł
3,25%
0,00%
2.
DnB Nord
896,94 zł
3,58%
0,00%
3.
Alior Bank
925,27 zł
3,84%
0,00%
4.
Deutsche Bank
908,29 zł
3,94%
3,00%
5.
Polbank
934,19 zł
4,06%
0,50%

Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

 

Chcesz podyskutować o kredytach na budowę domu? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum o kredytach hipotecznych!
 

 

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl