Ranking kredytów hipotecznych - luty 2018

2018-02-28 19:29:00

Nawet przy kredycie hipotecznym na tak niską kwotę jak 150 tys. zł, możesz zaoszczędzić na ratach ponad 100 zł miesięcznie (zakładając 15-letni okres spłaty). Wystarczy, że przed wybraniem banku, porównasz oferty pod kątem wysokości marży, prowizji i dodatkowych kosztów. Nie masz czasu? Nie szkodzi – zrobiliśmy to za Ciebie.

Ostatni miesiąc upłynął na rynku kredytów hipotecznych bardzo spokojnie. Zmian w ofertach doświadczyliśmy niewiele. Kredytobiorcy wciąż mogą się cieszyć niskimi ratami, niestety to zasługa przede wszystkim niskich stóp procentowych. A te w końcu wzrosną. Pierwsze podwyżki WIBOR-u najprawdopodobniej czekają nas już za rok. Dla spłacających raty hipoteczne będzie to oznaczać nieubłagany wzrost miesięcznych zobowiązań wobec banku. Przynajmniej w przypadku kredytów z oprocentowaniem zmiennym.

Warto mieć jednak na uwadze, że nawet kredyty z oprocentowaniem stałym nie są całkowicie odporne na zmiany stóp procentowych obowiązujące na rynku międzybankowym (które wpływają na zmienny składowe oprocentowania kredytów). W umowach tego rodzaju wysokość oprocentowania, ustalona przy podpisywaniu umowy, jest zamrażana tylko na kilka pierwszych lat, po upływie których zmiany wysokości bieżących rat będą podlegały takim samym zależnościom, jak w przypadku kredytów z oprocentowaniem zmiennym.

Widmo podwyżek stóp procentowych powinno uczulić przyszłych kredytobiorców na zwiększenie ponoszonych kosztów kredytowych. By negatywne zmiany nie dały się we znaki, warto podczas wybierania kredytu zwrócić uwagę na to, by rata nie stanowiła zbyt dużej części comiesięcznych wydatków. Oczywiście najlepiej wyselekcjonować spośród wszystkich ofertę tę najtańszą, dzięki czemu nie przepłacimy za kredyt. Gdzie szukać tych najtańszych propozycji, możecie zobaczyć poniżej.

TOP7 kredytów hipotecznych
na kwotę 150 tys. zł
z okresem spłaty: 15 lat

Bank

Nazwa oferty

Rata

Marża

Bank BPS

Kredyt hipoteczny "Mój Dom" - oferta promocyjna z kartą kredytową BPS VISA

1 067 zł

1,7%

BOŚ

Ekologiczny kredyt hipoteczny

1 067 zł

1,7%

Bank Pekao

Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna

1 071 zł

1,75%

Bank Zachodni WBK

Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna dla klientów VIP

1074 zł

1,79%

Bank BGŻ BNP Paribas S.A

Kredyt hipoteczny

1 075 zł

1,8%

PKO Bank Polski

Własny Kąt Hipoteczny - oferta pakietowa

1079 zł

1,86%

Citi Handlowy

Kredyt mieszkaniowy

1 081 zł

1,89%

Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

Pierwsza lokata kolejny już raz należy do duetu BOŚ Banki Bank BPS. Oferty obu banków cechuje niska marża (1,7%). Tuż za nimi w zestawieniu znalazł się Bank Pekao z niewiele wyższą marżą: 1,75%.

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam