Ranking kredytów hipotecznych - luty 2013

2013-02-21 10:10:23

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi Komisji Nadzoru Finansowego, od przyszłego roku banki przestaną udzielać kredytów na 100 proc. wartości nieruchomości. Dla osób, które nie mają oszczędności, to ostatni dzwonek na zakup mieszkania na kredyt bez wkładu własnego. Comperia.pl sprawdziła, gdzie obecnie powinny udać się osoby, które są zainteresowane takim zobowiązaniem.

Pod koniec 2012 roku KNF ogłosiła, że planuje wprowadzić zmiany do obowiązującej obecnie Rekomendacji S. Najbardziej istotną różnicą, z punktu widzenia potencjalnych kredytobiorców, będzie brak możliwości zaciągnięcia kredytu na 100 proc. wartości nieruchomości.

Komisja Nadzoru Finansowego planuje, że już od początku 2014 roku banki będą mogły udzielać kredytów hipotecznych tylko osobom, które będą dysponowały przynajmniej 10 proc. wkładem własnym ( a kolejne 10 proc. będzie objęta ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego). Oznacza to, że zobowiązania te staną się niedostępne dla tych, którzy nie posiadają oszczędności.

Dlatego też potencjalni kredytobiorcy, którzy chcą zakup nieruchomości w 100 proc. sfinansować ze środków uzyskanych z banku, już teraz powinni zacząć rozglądać się za optymalną pożyczką. Comperia.pl podpowiada, gdzie warto się udać po kredyt hipoteczny na 450 tys. zł, który planujemy spłacać przez 30 lat w ratach równych.

Zestawienie można zobaczyć TUTAJ

Najkorzystniejszą ofertę ma obecnie bank PKO BP. "WŁASNY KĄT Hipoteczny" - oferta pakietowa to kredyt z oprocentowaniem rzeczywistym na poziomie 5,29 proc. w skali roku. Miesięczna rata takiego zobowiązania wynosi 2 440,51 zł. Bank nie pobiera prowizji za udzielenie pożyczki, a marża jest ustalana indywidualnie – może wynieść nawet 1,3 proc. Warunkiem jest posiadanie konta i karty kredytowej w tym banku oraz wykupienie 4-letniego ubezpieczenia od utraty pracy i hospitalizacji.

Od osób, które nie mają wkładu własnego, co 3 lata bank pobiera składkę z tytułu Ubezpieczenia Niskiego Wkładu. Pierwsza wpłata wynosi 2970 zł i należy ją uiścić w momencie zaciągania pożyczki. Na szczęście można do tego celu użyć środków z kredytu. Całkowity koszt UNW dla założonych parametrów wynosi 7341,94 zł.

Na podium znajdują się również Kredyt z prowizją 0 proc. - oferta pakietowa w Deutsche Banku oraz "WŁASNY KĄT Hipoteczny w PKO BP. RRSO tych zobowiązań wynosi odpowiednio 5,45 proc. i 5,50 proc., a miesięczna rata 2496,08 zł i 2440,51 zł. Autor: Marta Ośko
Comperia.pl

Marta Ośko

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam