Ranking kredytów hipotecznych - czerwiec 2016

2016-06-21 11:11:00

Zakup nieruchomości wymaga nie tylko załatwienia wielu formalności, ale także posiadania znacznego zaplecza finansowego. O ile z tym pierwszym warunkiem większość z nas poradzi sobie bez większych problemów, o tyle do tego drugiego często wykorzystujemy kredyty hipoteczne. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła właśnie jaki bank oferuje obecnie najlepsze takie zobowiązania.

Jedną z podstawowych zalet kredytów mieszkaniowych jest to, że produkty te można zaciągać na bardzo długi czas wynoszący nawet 35 lat. Niestety nikt nie jest w stanie przewidzieć co się będzie działo w tym okresie, dlatego część osób decyduje się na krótszy termin spłaty.

Z ankiety przeprowadzonej wśród użytkowników Fast50Club wynika, że najchętniej zaciągnęliby oni swoje zobowiązanie na okres nie dłuższy niż 20 lat. Co więcej, kwota jaką chcieliby pożyczyć to 180 tys. złotych z przeznaczeniem na zakup nieruchomości wartej 200 tys. złotych. Zobaczmy zatem, który bank posiada w swojej ofercie najlepszy kredyt spełniający takie kryteria.

 

TOP7 kredytów hipotecznych na kwotę 180 tys. zł (wartość nieruchomości 200 tys. zł), okres spłaty 20 lat, raty równe
Bank
Nazwa oferty
Rata
Prowizja
RRSO
PKO BP
"WŁASNY KĄT hipoteczny" - oferta pakietowa
1 064,00 zł
0,00%
3,87%
BZ WBK
Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna
1 051,00 zł
2,00%
3,88%
Alior Bank
Megahipoteka - oferta promocyjna
1 061,00 zł
1,00%
3,91%
Bank Pekao
Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna
1 061,00 zł
1,99%
4,01%
Bank BPS
Kredyt hipoteczny „Mój Dom" - oferta promocyjna z kartą kredytową BPS Visa
1 062,00 zł
1,90%
4,01%
BOŚ Bank
Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna
1 080,00 zł
2,00%
4,24%
mBank
mPlan hipoteczny - oferta promocyjna
1 080,00 zł
4,00%
4,48%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Dla przyjętych założeń najlepszy kredyt hipoteczny oferuje obecnie Bank PKO BP. Oferta, o wiele mówiącej nazwie "WŁASNY KĄT hipoteczny", dostępna w tej instytucji charakteryzuje się nie tylko atrakcyjnym poziomem raty kredytowej, ale także niskim oprocentowaniem rzeczywistym. RRSO tego zobowiązania wynosi zaledwie 3,87 proc. Trzeba jednak wiedzieć, że aby uzyskać tak atrakcyjne warunki konieczny jest zakup ROR, karty kredytowej i odpowiedniego ubezpieczenia.

Drugą lokatę na podium zajął kredyt hipoteczny oferowany przez Bank Zachodni WBK. Oprocentowanie rzeczywiste tego zobowiązania wynosi 3,88 proc., a za jego udzielenie pobierana jest prowizja w wysokości 2 procent. Należy jednak wspomnieć, że w celu uzyskania takich warunków kredytowych klient musi posiadać lub zakupić w tym banku inne produkty finansowe.

Trzecie miejsce w powyższym zestawieniu padło łupem Alior Banku. Kredyt hipoteczny oferowany przez tą instytucję co prawda wymaga opłacenia prowizji za jego udzielenie w wysokości 1 proc., ale charakteryzuje się niskim poziomem RRSO, która to przyjmuje wartość 3,91 proc. Niestety, podobnie jak u poprzedników, tu również konieczny jest zakup dodatkowych produktów bankowych.

Miejsca tuż za podium zajęły kredyty hipoteczne dostępne w Banku Pekao, BPS, BOŚ, oraz mBanku. Oprocentowanie rzeczywiste tych zobowiązań zawiera się w przedziale od 4,01 do 4,48 proc. i wszystkie wymagają od klienta opłacenia prowizji za udzielenie danego kredytu.

Na zakończenie dodam tylko, że dzisiejszy zwycięzca rankingu - Bank PKO BP - otrzymuje statuetkę Comperia Stars za najlepszy kredyt hipoteczny w czerwcu 2016r.. Na uwagę zasługuje fakt, że owe wyróżnienie trafia do tej instytucji już drugi raz w tym roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Jacek Kasperczyk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam