Ranking kredytów gotówkowych - maj 2016

2016-05-19 09:07:00

Za oknami na dobre zagościła wiosna a przed nami kolejny długi weekend. Połączenie tych dwóch zmiennych mocno zachęca do zorganizowania jakiegoś wyjazdu i spędzania więcej czasu na świeżym powietrzu. Niestety taka przyjemność może sporo kosztować, a jak wiadomo niewielu Polaków ma w swoich portfelach odpowiednią kwotę oszczędności. Pomocne w rozwiązaniu tego problemu może być zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie znaleźć najlepszy taki produkt.

Kredyty gotówkowe to szybki sposób pozyskania pieniędzy na sfinansowanie różnych wydatków. Do niewątpliwych zalet tych rozwiązań należy zaliczyć między innymi ogólną dostępność (są oferowane niemal przez każdy bank) oraz łatwość zaciągnięcia. Aby stać się szczęśliwym posiadaczem takiego zobowiązania wystarczy tylko posiadać stałe źródło dochodu, dobrą historię kredytową oraz zdolność do terminowego spłacania rat kredytowych.

Gdzie po dobry kredyt?

Przez ostatnie kilka tygodni porównywarka finansowa Comperia.pl zbierała informacje na temat kredytów gotówkowych. Ankiety były przeprowadzone wśród użytkowników Fast50Club i dotyczyły podstawowych parametrów dotyczących tych produktów. Z zebranych danych wynika, że największym zainteresowaniem cieszą się dwuletnie zobowiązania opiewające na kwotę 5 tys. złotych.

TOP7 kredytów gotówkowych na kwotę 5 tys. złotych,
okres spłaty 24 m-ce
Bank
Nazwa oferty
Rata
Prowizja
RRSO
Volkswagen Bank Polska
Kredyt plus
235,25 zł
3,00%
12,63%
Bank Pocztowy
Kredyt gotówkowy
235,30 zł
9,50%
12,65%
Raiffeisen Polbank
Kredyt na miarę - oferta Lojalny Bank
237,42 zł
5,00%
13,67%
Getin Noble Bank
Kredyt gotówkowy
238,91 zł
5,70%
14,38%
BOŚ Bank
EKO Pożyczka
239,60 zł
5,00%
14,71%
Santander Consumer Bank
Kredyt gotówkowy
239,91 zł
3,99%
14,86%
BZWBK
Kredyt gotówkowy
241,25 zł
9,99%
15,50%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Dla przyjętych parametrów (kwota 5 tys. zł, okres spłaty 24 miesięcy) najlepszy kredyt gotówkowy oferuje obecnie Volkswagen Bank Polska. Oferta o nazwie Kredyt Plus wymaga od klienta uiszczania co miesiąc raty w wysokości 235,25 złotych. Warto zaznaczyć, że oprocentowanie rzeczywiste tego zobowiązania wynosi zaledwie 12,63 proc., co jest po części zasługą niskiej prowizji pobieranej za jego udzielenie. W opisanym przypadku parametr ten wynosi równe 3 procent.

Drugie miejsce w powyższym rankingu zajął Kredyt gotówkowy oferowany przez Bank Pocztowy. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania tego zobowiązania wynosi 12,65 proc., a miesięczne obciążenie związane z jego spłatą zamyka się kwotą 235,30 zł. Należy jednak dodać, że aby móc zaciągnąć to zobowiązanie konieczne jest opłacenie prowizji za jego udzielenie w wysokości 9,50 proc.

Stawkę na podium zamyka propozycja Raiffeisen Polbank z oprocentowaniem rzeczywistym wynoszącym 13,67 proc. Kredyt gotówkowy oferowany przez tę instytucję wymaga od klienta uiszczenia prowizji za jego udzielenia w wysokości 5 proc., a jego miesięczna obsługa kosztuje kredytobiorcę 237,42 złotych.

Tuż za pierwszą trójką uplasowały się kredyty gotówkowe dostępne w Getin Noble Banku, BOŚ Banku, Santander Consumer Banku oraz w BZ WBK. Ich oprocentowanie rzeczywiste przyjmuje wartości z przedziału od 14,38 proc. do 15,50 proc., a ich miesięczna obsługa nie przekracza kwoty 242 złotych.

Kredyty gotówkowe to doskonały sposób na szybkie pozyskanie dodatkowej gotówki. Trzeba jednak pamiętać, że takie zobowiązania nie są udzielane za darmo. Podstawowymi kosztami są między innymi ich oprocentowanie, prowizja za udzielenie czy też różne ubezpieczenia. Dlatego też każda decyzja dotycząca zaciągnięcia tych kredytów powinna zostać dokładnie przemyślana.

Warto także dodać, że dzisiejszy zwycięzca otrzymuje statuetkę Comperia Stars, dzięki której weźmie udział w walce o tytuł najlepszego banku udzielającego kredytów gotówkowych w całym 2016 roku.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam