Ranking kredytów gotówkowych - listopad 2016

2016-11-16 08:52:00

Święto Zmarłych, kolejny długi weekend, zakup opału na zimę - powodów dla których w listopadzie budżet domowy wielu osób został mocno nadwyrężony jest naprawdę wiele. W związku z nimi grono osób z pewnością będzie szukać metody na szybką naprawę swojej sytuacji finansowej. Jednym z popularniejszych rozwiązań pomocnych w rozwiązaniu tego problemu jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Jak co miesiąc porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie szukać najlepszych takich produktów.

Kredyty gotówkowe to jeden z najszybszych sposobów pozyskania pieniędzy na dowolny cel. Osoby zainteresowane takimi produktami wystarczy tylko, że posiadają stałe źródło dochodu i są w stanie terminowo regulować swoje zobowiązania. Ważną kwestią jest jeszcze pozytywna historia kredytowa, czyli to że nasze dotychczasowe kredyty były spłacane bez żadnych opóźnień.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich użytkowników portal Comperia.pl sprawdził w jakim banku można obecnie znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy. Parametry (kwota 2 tys. złotych i roczny okres spłaty) zostały wytypowane przez użytkowników Fast50Club w drodze ankiety.

 

TOP7 kredytów gotówkowych na kwotę 2 tys. złotych,
okres spłaty 12 m-cy
Bank
Nazwa oferty
Rata
Prowizja
RRSO
Getin Noble Bank
Darmowy Kredyt
166,67 zł
0,00%
0,00%
Bank Pekao
PEX Pożyczka Ekspresowa
174,89 zł
0,00%
9,37%
Citi Handlowy
Pożyczka gotówkowa dla nowych klientów - dostępna online
179,77 zł
5,00%
15,17%
Alior Bank
Oferta 0%
179,83 zł
7,90%
15,25%
Bank Millennium
Pożyczka gotówkowa - dla nowych klientów banku
180,23 zł
0,00%
15,73%
Getin Noble Bank
Kredyt gotówkowy
182,63 zł
5,00%
18,66%
Santander Consumer Bank
Kredyt gotówkowy
182,84 zł
3,99%
18,92%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepszy kredyt gotówkowy oferuje obecnie Getin Bank. Darmowy kredyt, bo tak nazywa się to zobowiązanie jest udzielany całkowicie za darmo. Wynika to z faktu, że oprocentowanie nominalne oraz prowizja pobierana za jego udzielenie wynoszą dokładnie zero. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż z tego rozwiązania mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci tej instytucji, czyli tacy którzy na dzień złożenia wniosku nie posiadały w Getin Banku żadnego produktu finansowego.

Drugie miejsce dzisiejszego zestawienia padło łupem Pożyczki Ekspresowej dostępnej w Banku Pekao SA. Oprocentowanie rzeczywiste tego zobowiązania wynosi 9,37 proc., a za udzielenie tego zobowiązania nie jest pobierana żadna prowizja. Ważną kwestią jest jednak to, iż z tego produktu mogą skorzystać tylko posiadacze rachunku osobistego, a dokładniej Eurokonta.

Ostatnie miejsce na podium zajęła Pożyczka Gotówkowa dla nowych klientów oferowana przez Citi Handlowy z oprocentowaniem rzeczywistym na poziomie 15,17 proc. Osoba zainteresowana tą ofertą musi się jednak liczyć z obowiązkiem opłacenia prowizji za udzielenie tego kredytu w wysokości 5 proc.

Tuż za pierwszą trójką znalazły się kredyty gotówkowe dostępne w Alior Banku, Banku Millennium, Getin Noble Banku i Santander Consumer Banku. Oprocentowanie rzeczywiste tych produktów przyjmuje wartości z przedziału od 15,25 do 18,92 proc. i we wszystkich (poza Bankiem Millennium) występuje konieczność uiszczenia prowizji za ich udzielenie.

Na koniec warto dodać, że dzisiejszy zwycięzca zdobywa wyróżnienie w postaci Comperia Stars za najlepszy kredyt gotówkowy listopada 2016 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Jacek Kasperczyk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam