Ranking kredytów gotówkowych - kwiecień 2013

2013-04-08 12:32:30

Planujesz remont mieszkania, a nie masz wystarczających oszczędności? Pomocne mogą okazać się banki, które udzielają kredytów gotówkowych na dowolny cel. Praktycznie każda instytucja ma w swojej ofercie taki produkt, jak więc wybrać najlepszy? Comperia.pl przedstawia najnowszy ranking kredytów gotówkowych.

Malowanie ścian, cyklinowanie i lakierowanie parkietu, wymiana okien – lista rzeczy, które warto zrobić w czasie remontu jest długa. Kuszące jest, by całość zrobić od razu, a nie po kawałku. Nie zawsze jednak dysponujemy wystarczającą ilością pieniędzy, by pokryć te wszystkie wydatki. Wiele osób, chcąc uniknąć ponownego bałaganu, decyduje się w takiej sytuacji na kredyt gotówkowy.

Gdzie po kredyt?

20 tys. zł powinno wystarczyć na całkiem kompleksowy remont mieszkania. Analitycy Comperia.pl sprawdzili, który bank obecnie udziela najkorzystniejszej pożyczki na taką kwotę, przy założeniu, że zobowiązanie będziemy spłacać 5 lat.

Pełen ranking można zobaczyć tutaj.

Na pierwszym miejscu uplasował się Kredyt Gotówkowy w Credit Agricole. Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania wynosi jedynie 9,44 proc., a miesięczna rata prawie 416 zł. Bank pobiera 5 proc. prowizję za udzielenie pożyczki, ale nie wymaga wykupu ubezpieczenia.

Warto również zwrócić uwagę na promocję Banku MillenniumKredyt Gotówkowy z Gwarancją Najniższego Oprocentowania. Jak to działa? Pierwszym krokiem jest zaciągnięcie standardowej Pożyczki Gotówkowej. Jej oprocentowanie nominalne zależne jest od oceny zdolności kredytowej i wynosi od 8,90 proc. dla najbardziej wiarygodnych klientów do 18,90 proc. dla nowych klientów banku.

Jednak jeśli w ciągu 30 dni od podpisania umowy znajdziemy kredyt o takich samych parametrach (niezabezpieczony, bez ubezpieczenia, na ten sam okres i kwotę), ale o niższym oprocentowaniu można pójść do Banku Millennium i przedstawić tam dowód atrakcyjniejszego oprocentowania (tj. formularz informacyjny lub umowę kredytowa).

Jeśli tak zrobimy, Bank Millennium obniży oprocentowanie Pożyczki Gotówkowej do wartości zaproponowanej przez konkurencję i zwróci na konto kredytobiorcy różnicę między zapłaconymi do tej pory odsetkami a kwotą, którą powinien pobrać, gdyby oprocentowanie od początku było na niższym poziomie.

Na podium znajdują się również Kredyt gotówkowy "Wiosna 2013" - oferta promocyjna w banku BNP Paribas i Tani kredyt z kontem w eurobanku. W obu przypadkach oprocentowanie rzeczywiste jest niższe niż 12 proc., a miesięczna rata wynosi odpowiednio 430,72 zł i 435,85 zł.

Autor: Marta Ośko
Comperia.pl

Marta Ośko

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam