Ranking kredytów gotówkowych - czerwiec 2016

2016-06-27 08:02:00

Przed nami jeden z najcieplejszych okresów w roku - wakacje. Wiele osób w ciągu najbliższych dwóch miesięcy wyjedzie na długo oczekiwany urlop. Niestety każdy taki wypad wymaga poniesienia znacznych nakładów finansowych. Jednym ze sposobów na pozyskanie gotówki na taki cel jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła właśnie w którym banku można znaleźć najtańszy taki produkt.

Kredyty gotówkowe to najszybszy sposób na zdobycie pieniędzy, które można przeznaczyć na dowolny cel. Ich największymi zaletami są dostępność i duża szybkość zaciągnięcia. W niektórych przypadkach cała procedura kredytowa (złożenie wniosku, jego rozpatrzenie i uruchomienie kredytu) nie trwa dłużej niż kilkanaście minut. Na takie udogodnienie mogą liczyć zwłaszcza aktywni klienci danego banku, czyli tacy którzy regularnie zasilają swój ROR i korzystają z kart płatniczych.

Zanim poznamy listę najlepszych kredytów gotówkowych warto wspomnieć, że parametry wzięte pod uwagę podczas tworzenia tego zestawienia zostały wytypowane przez użytkowników Fast50Club w drodze ankiety. Z zebranych danych wynika, że największym zainteresowaniem tych osób cieszy się kredyt gotówkowy w kwocie 2 tys. złotych, którego okres spłaty wynosi 12 miesięcy.

 

TOP7 kredytów gotówkowych na kwotę 2 tys. złotych,
okres spłaty 12 m-cy
Bank
Nazwa oferty
Rata
Prowizja
RRSO
Getin Noble Bank
Darmowy Kredyt
166,67 zł
0,00%
0,00%
Alior Bank
Oferta 0%
175,00 zł
5,00%
9,49%
Bank Millennium
Pożyczka gotówkowa - dla nowych klientów banku
181,19 zł
0,00%
16,89%
Getin Noble Bank
Kredyt gotówkowy
182,63 zł
5,00%
18,66%
Raiffeisen Polbank
Kredyt na Miarę - oferta Lojalny Bank
182,67 zł
5,00%
18,70%
Santander Consumer Bank
Kredyt gotówkowy
182,84 zł
3,99%
18,92%
T-Mobile Usługi Bankowe
Pożyczka gotówkowa
183,17 zł
5,90%
19,32%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Dla przyjętych parametrów najlepszy kredyt gotówkowy oferuje obecnie Getin Noble Bank. Produkt, o którym mowa nosi nazwę "Darmowy Kredyt" i jest udzielany - uwaga - całkowicie za darmo. Oznacza to, że osoba zaciągająca takie zobowiązanie odda do banku dokładnie taką kwotę jaką pożyczyła. Z ważnych kwestii należy zaznaczyć, że instrument ten jest adresowany wyłącznie do osób, które na dzień złożenia wniosku o kredyt nie posiadały w Getin Noble Banku żadnego innego produktu (konta, lokaty, czy też innego kredytu).

Drugie miejsce powyższego zestawienia zajęła "Oferta 0%" dostępna w Alior Banku. Wspomniane 0% oznacza, że oprocentowanie nominalne tego zobowiązania wynosi dokładnie zero. Jedynym kosztem ponoszonym przez klienta jest konieczność opłacenia prowizji za udzielenie kredytu w wysokości 5 procent. Uiszczenie tej opłaty sprawia, że miesięczna rata tego zobowiązania wynosi równe 175 złotych, a RRSO zamyka się na poziomie 9,49 proc.

Trzecia pozycja na podium padła łupem Pożyczki gotówkowej adresowanej wyłącznie do nowych klientów udzielanej przez Bank Millennium. Oprocentowanie rzeczywiste tego zobowiązania wynosi 16,89 proc., a miesięczny koszt obsługi kredytu zamyka się w kwocie 181,19 zł. Warto zaznaczyć, że za udzielenie tego kredytu nie jest pobierana żadna prowizja.

Tuż za podium uplasowały się kredyty gotówkowe oferowane przez Getin Noble Bank, Raiffeisen Polbank, Santander Consumer Bank oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Wszystkie te zobowiązania wymagają opłacenia prowizji za ich udzielenie, a ich RRSO przyjmuje wartości z przedziału 18,66 - 19,32 proc. Wspomniane parametry sprawiają, że miesięczna rata kredytowa każdego z tych zobowiązań nie przekracza poziomu 184 złotych.

Na zakończenie warto dodać, że dzisiejszy zwycięzca (Getin Noble Bank) otrzymuje statuetkę Comperia Stars za najlepszy kredyt gotówkowy w czerwcu 2016r., dzięki której weźmie udział w walce o tytuł najlepszego banku udzielającego takich zobowiązań.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Jacek Kasperczyk