Prawie cała prawda o kredycie refinansowym, jaki udziela Citi Handlowy

2011-11-24 12:42:02

Masz kredyt hipoteczny na karku, a jego miesięczne raty ciążą Ci niemiłosiernie? Zorientuj się, czy opłaca Ci się przerzucić to zobowiązanie na bank Citi Handlowy, a samemu wziąć na barki lżejszy ciężar kredytowy. Na takie rozwiązanie pozwala kredyt refinansowy – z niską marżą i bez niektórych, zwyczajowych opłat, które niemal zawsze wiążą się z zaciąganiem pożyczki mieszkaniowej.

Zacznijmy od tego, że dołączamy się do apelu bankierów z Citi Handlowego, którzy nakłaniają obecnych posiadaczy zobowiązań do przeanalizowania całkowitych kosztów swojego kredytu hipotecznego. Zadanie to może być łatwiejsze, jeśli skorzystać z kilku aplikacji zamieszczonych na stronie Comperii. Chodzi o kalkulatory hipoteczne - tu sprawdzisz kredyty hipoteczne

Uczyniwszy to można, a nawet trzeba, porównać koszty obecnego zobowiązania z ofertą kredytu refinansowego w Citi Handlowy. Jeżeli bowiem przykładowy kredytobiorca zaciągnął zobowiązanie jakiś czas temu, gdy marże banków oscylowały wokół 3 proc. i wyżej, to aktualna propozycja bankierów z Citi może skutkować obniżeniem miesięcznych rat nawet o kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Może nie jest to dużo, ale w dobie nadciągającego kryzysu każda zaoszczędzona w domowym budżecie złotówka staje się cenniejsza.

Zerknijmy w poniższą tabelkę i dowiedzmy się czegoś o rzeczonej propozycji:

 

Podstawowe informacje o kredycie refinansowym w Citi Handlowym
Okres kredytowania
maksymalnie 35 lat
Prowizja
0 proc.
od 0,8 do 1,3 proc. - w zależności od tego, czy klient korzysta z innych produktów bankowych oferowanych przez Citi Handlowy
Cecha szczególna
brak opłat (po stronie klienta) za wycenę nieruchomości oraz za wpis hipoteki do księgi wieczystej
Oprocentowanie
wyliczane indywidualnie, różne dla różnych kredytobiorców
Maksymalna kwota kredytu
90 proc. wartości nieruchomości
Minimalna kwota kredytu
80 000 PLN
Waluta
tylko PLN
Minimalny miesięczny dochód netto wnioskodawców
3 000 PLN
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl, Citi Handlowy

 

Szczegółowe warunki dotyczące oferty kredytów hipotecznych w Citi Handlowy dostępne są u doradców w oddziałach Citi Handlowy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jednak poznać ofertę innych banków.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam