Polacy znów planują zagraniczne wakacje. Banki prezentują udogodnienia walutowe

2020-05-27 12:09:00

Zgodnie z zapowiedzią wiceministra infrastruktury Marcina Horała, połączenia lotnicze mają powracać w trzech fazach. Choć na razie nie podano daty powrotu lotów zagranicznych, rząd daje planującym wakacje Polakom zielone światło. Banki zachowują czujność i przypominają o udogodnieniach w wymianie walut.

Pierwsze samoloty pasażerskie wzbiją się w powietrze już 1. czerwca – te umożliwią Polakom podróże po kraju. Na loty międzynarodowe i międzykontynentalne będziemy musieli jeszcze poczekać. Jak długo? To zależy od rozwoju sytuacji epidemiologicznej. Rząd rozbudził nadzieje Polaków, wspominając nawet o połowie czerwca. Wielu rodaków powraca więc do planowania wakacji za granicą i podlicza nadchodzące wydatki.

Nieodłącznym elementem podróży zagranicznych jest wymiana waluty. PKO BP daje użytkownikom kantoru internetowego możliwość jej zakupu za pomocą BLIKA i przypomina o opcji powiadomień SMS i push, informujących o zmianie kursu.

Z kolei Santander uruchamia promocję „Kantor Santander 24/7”, w ramach której walutę można wymienić przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. W aplikacjach mobilnej i internetowej klienci mogą wysłać przewalutowane środki także do krajów spoza Unii Europejskiej.

Łatwość i szybkość procesu wymiany waluty podkreśla także mBank, który w mKantorze umożliwia przewalutowanie całodobowo w zaledwie trzech krokach.

Getin Bank proponuje usługę wielowalutową, w ramach której klient może podłączyć do karty rachunki walutowe prowadzone w EUR, USD, GBP oraz CHF, nie ponosząc kosztów przewalutowania. Podobnie wygląda sytuacja w Pekao, który zachęca do nabycia karty rewolucyjnej, gwarantując niskie kursy dzięki przeliczaniu transakcji po kursach Mastercard, bez prowizji banku.

Za darmo wypłacą gotówkę z zagranicznych bankomatów klienci Nest Banku, posiadający Nest Konto Waluta, choć zrobią to jedynie w euro, funtach i dolarach.

Najbliższe tygodnie powinny przynieść ostateczną decyzję rządu, dotyczącą podróży zagranicznych. Również wtedy można spodziewać się wyeksponowania kolejnych korzystnych ofert bankowych, związanych nie tylko z przewalutowaniem, ale i ubezpieczeniem podróżnym.

 

Joanna Piwko

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam