Podróżuj komfortowo, czyli najlepsze karty kredytowe na wakacje

2010-05-28 09:32:32

Karta kredytowa może okazać się niezwykle przydatnym, jeżeli nie niezbędnym narzędziem podczas wakacji. Szczególnie jeśli wybierasz się na zagraniczną wycieczkę. Dlaczego posiadanie plastikowego pieniądza jest tak ważne i jak wybrać najlepszą opcję? Znajdź z Comperią kartę dla siebie!

Już na początku rozwiejemy wątpliwości co do istnienie jednej, najlepszej karty kredytowej. Otóż wybór oferty zależy od indywidualnych preferencji każdego klienta. Nie ma uniwersalnej opcji, idealnej dla każdego. A to dlatego, że z karty kredytowej można korzystać na przynajmniej kilka sposobów. Rozróżnijmy choćby klientów, którzy aktywnie korzystają z kredytu na karcie i spłacają go w ramach okresu bezodsetkowego oraz klientów, którzy traktują kartę kredytową jak zwykły kredyt i pożyczone pieniądze oddają w ratach przez kolejnych kilka miesięcy.
 
Karta kredytowa jako krótkoterminowa pomoc finansowa
Pierwsza grupa klientów, która spłaca zadłużenie na karcie jeszcze zanim bank zacznie naliczać odsetki powinna zwracać szczególną uwagę na wysokość opłaty za użytkowanie karty oraz długość okresu bezodsetkowego. Opłata za użytkowanie będzie stanowić w tym przypadku właściwie jedyny koszt związany z korzystaniem z karty. Tak się składa, że oferty z najniższymi opłatami za wydanie plastiku często obarczone są wysokim oprocentowaniem. Nie ma się jednak czym przejmować, gdyż nie zamierzamy się realnie zadłużać, tak by bank rozpoczął naliczanie odsetek. Przyjęcie takiej strategii wymaga sporej konsekwencji i ostrożności. Jeżeli spóźnimy się ze spłatą wykorzystanego limitu kredytowego bank zacznie doliczać wysokie odsetki.
Poniżej prezentujemy najlepsze karty kredytowe dla opisanego typu klientów. Głównym kryterium poszukiwań była wysokość opłaty za użytkowanie, w drugiej kolejności zaś długość okresu bezodsetkowego. Nie rozróżniamy pomiędzy kartami zwykłymi, srebrnymi czy platynowymi. Wszystkie rodzaje zostały wrzucone do jednego worka. Dlatego jeśli jesteś zainteresowany konkretną kartą możesz na stronie naszej porównywarki w szczegółach oferty znaleźć jej dokładny opis wraz z np. wymagalnym minimalnym dochodem.
 
Najlepsze karty kredytowe na wakacje, kryterium: opłata za wydanie i okres bezodsetkowy
 
 
 
Bank
Karta
Opłata za wydanie
Okres bezodsetkowy
1
Allianz Bank
Allianz Visa
0 zł
59 dni
2
Eurobank
Visa Classic Kaufland
0 zł
56 dni
Kredyt Bank
Visa Gold Kredyt Bank/Warta
0 zł
56 dni
Polbank EFG
Polbank dzieciom
0 zł
56 dni
Polbank EFG
Polbank Era
0 zł
56 dni
 
Z kolei osoby, które przewidują długoterminową spłatę limitu kredytowego powinny wybrać kartę z możliwie najniższym oprocentowaniem. Opłata za wydanie wciąż będzie wchodziła w skład całkowitych kosztów obsługi karty, jednak będzie stanowić prawdopodobnie tylko ich niewielki odsetek. Wszystko zależy od tego, na jak długi okres zostanie rozłożona spłata zadłużenia. Z poniższej tabeli wyraźnie wynika, że najniżej oprocentowane są karty prestiżowe (złote i platynowe), które niestety dla wielu kredytobiorców są poza zasięgiem z uwagi na wymóg wysokich dochodów, które klient musi udokumentować przed otrzymaniem karty.
 
Najlepsze karty kredytowe, kryterium: oprocentowanie 
 
Bank
Karta
Oprocentowanie
1
mBank
Visa Platinum
12%
ING Bank Śląski
Platynowa Karta ING
12%
3
Nordea Bank
Nordea Aspiracje Gold
12,5%
BOŚ
Visa Gold
12,5%
5
Bank BPH
Komfort
14%
 
Karta kredytowa to nie tylko dostęp do pieniędzy
Bardzo ważną cechą wielu kart kredytowych są wszelkiego rodzaju ubezpieczenia dodatkowo dołączane do popularnych „plastików”. Nie chodzi tu tyle o ubezpieczenie spłaty kredytu, gdyż takie można spotkać z wieloma innymi formami kredytowania, co o ubezpieczenia podróżne i pakiety assistance. Sprawia to, że w perspektywie zagranicznej podróży wybór pomiędzy kartą kredytową a tradycyjnym kredytem często kończy się właśnie na karcie.
 
Sylwester Góreczny
Comperia.pl
Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam