Najlepsze pożyczki pozabankowe na wysokie kwoty

2017-09-11 09:48:00

Potrzebujesz większej sumy pieniędzy na remont, naprawę auta lub inne nagłe wydatki, ale nie chcesz pożyczać od rodziny, ani narażać się na bankowe formalności? Masz do dyspozycji jeszcze jedno rozwiązanie: szybka pożyczka pozabankowa. Sprawdziliśmy, która z dostępnych ofert będzie najtańsza.

Od kilku lat mamy do czynienia z trendem zacierania różnic między usługami kredytowymi banków i firm pożyczkowych. Duża konkurencja oraz nowe regulacje prawne, którymi jest obejmowany pozabankowy sektor finansowy (m.in. ustawa „antylichwiarska” z 2015 r.), eliminują z rynku małe firmy, skupione wyłącznie na szybkim zysku, kosztem konsumentów. W grze pozostają duże podmioty, aspirujące do rangi instytucji alternatywnych dla banków, dorównując im pod względem zapewnianych klientom korzyści cenowych, a wręcz przewyższając w zakresie oferowanej szybkości obsługi.

I tak popularne niegdyś na rynku pozabankowym chwilówki ustępują pożyczkom z dłuższym okresem kredytowania, które można spłacać w wygodnych, niskich ratach. Jak niskich? Postanowiliśmy to zbadać.

Najtańsze pożyczki na 15 tys. zł

We wrześniowym rankingu szybkich pożyczek przyjrzeliśmy się warunkom, jakie zostaną zaproponowane osobie, która potrzebuje 15 000 zł. Założyliśmy, że nasz modelowy klient będzie chciał spłacić zadłużenie w ciągu 12 miesięcy. Poniżej prezentujemy 3 najlepsze oferty. 

TOP 3 pożyczek pozabankowych
na 15 000 zł (12 miesięcy)
FirmaRataŁączny koszt pożyczki*
Hapi Pożyczki1400,00 zł1 400,00 zł
Rapida Money1 540,45 zł3 481,75 zł
Mogo1 646,01 zł4 716,40 zł

 *Łączny koszt pożyczki uwzględnia sumę odsetek, prowizji i innych opłat związanych z zawarciem umowy pożyczkowej

Miejsce 1: hapipożyczki

Jeśli zależy Ci na jak najniższym koszcie spłaty, swoje poszukiwania najkorzystniejszej pożyczki zdecydowanie powinieneś zacząć od poznania propozycji hapipożyczek. Pożyczając 15 000 zł na rok, Twoja miesięczna rata, w oparciu o indywidualne parametry, może wynieść zaledwie 1400 zł (przy oprocentowaniu 0% i prowizji 12%).

W ramach oferty można uzyskać od 800 zł do 15 000 zł na okres od 3 miesięcy do 3 lat. By uzyskać potrzebne pieniądze, nie trzeba nawet wychodzić z domu - wystarczy złożyć wniosek przez internet. Po pozytywnej weryfikacji pieniądze zostaną wypłacone na konto w trybie ekspresowym. Osoby, które nie mają rachunku bankowego lub po prostu chcą otrzymać do ręki gotówkę, mogą wypłacić pożyczkę na poczcie.

Zaletą oferty jest też możliwość wyboru dnia spłaty rat, przy czym termin płatności pierwszej raty można odroczyć nawet o 2 miesiące od zawarcia umowy. Dodatkowo pożyczkobiorca może w wybranym czasie skorzystać z wakacji kredytowych aż do 4 razy w trakcie trwania umowy.

Należy pamiętać, że firma może przedstawić inne warunki pożyczki po zweryfikowaniu zdolności kredytowej klienta.

Miejsce 2: Rapida

To oferta dostępna także dla osób z gorszą historią kredytową. Niestety kiepska ocena w BIK-u wiąże się z koniecznością spełnienia dodatkowych wymogów, którym nie każdy podoła. Mowa o obowiązku zabezpieczenia spłaty poręczeniem innej osoby. Jeśli znajdziemy żyranta, będziemy mogli pożyczyć od 2 500 zł do nawet 25 000 zł na okres od 12 miesięcy do 2 lat.

Miejsce 3: Mogo

Na trzecim miejscu rankingu znalazła się oferta Mogo, w ramach której uzyskamy od 2500 zł do aż 45 000 zł na okres od 6 do 44 miesięcy. I w tym przypadku nie obędzie się jednak bez minusów - pożyczka dostępna jest pod zastaw samochodu.

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam