Najlepsza karta kredytowa – tylko u nas dowiesz się jak ją znaleźć!

2009-09-18 11:49:13

Jak wybrać najlepszą kartę kredytową? Jakie parametry są najważniejsze? Czy koniecznie największe banki: PKO BP, Pekao, BZ WBK mają najlepszą ofertę? Nie powinniśmy kierować się marką, a przede wszystkim ceną i elastycznością produktu. Comperia podpowiada czym kierować się w wyborze plastikowego portfela. Sprawdź, jaka powinna być najlepsza karta kredytowa.

Przy wyborze karty kredytowej najważniejsze parametry, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę to: oprocentowanie, opłata za wydanie karty oraz długośc okresu bezodsetkowego. Znacze zależy jednak od sposobu, w jaki będziemy wykorzystywać popularne plastiki.

W przypadku, gdy mamy problem z regularnym dokonywaniem spłat zadłużenia na karcie najważniejszy jest okres bezodsetkowy. Jak wiadomo, karty kredytowe są najdroższymi produktami kredytowymi na rynku, jeżeli jednak mieścimy się ze spłatą w przewidzianym w umowie okresie (najczęściej między 50 a 60 dni) to nie odczujemy wysokiego oprocentowania.

W innej sytuacji znajdują się osoby, które za pomocą karty kredytowej mają zamiar dokonywać transakcji na duże kwoty, ale z terminowym regulowaniem zobowiązań nie mają problemów. Oczywiście, limit na karcie uzależniony jest od naszego miesięcznego dochodu. Niemniej jednak, im wyższy standard karty, tym wyższy limit, ale i opłata za jej wydanie. Najdroższe pod tym względem są karty platynowe. Ich posiadanie wiąże się bez wątpienia z wysokim prestiżem, ale czy warto za niego przepłacać? Możliwości zadłużenia się na kwotę 500 tys. zł miesięcznie w praktyce nikt nie wykorzystuje, chyba że zamierzamy kupić Lexusa za jednym pociągnięciem karty.

W każdym przypadku powinniśmy jednak zwrócić uwagę na oprocentowanie. Oczywiście, im wyższy standard karty tym jest ono niższe. 15 – 18 proc. miesięcznie to jednak średnia wartość, który dotyczy wiekszości plastików.

Porównaj najlepsze oferty kart kredytowych

Parametrem stosowanym przez Comperia.pl do znalezienia najlepszej karty kredytowej jest najlepsza jest wskaźnik RRSO. Uwzględnia on wszystkie koszty związane z posiadaniem karty. Sprawdź czy koniecznie najpopularniejsze oferty bankowych gigantów: PKO, Pekao i WBK są najepsze.


Comperia.pl 

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam