20.01.2009

Nabici w mBank?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Wszystkim klientom, posiadającym kredyt hipoteczny udzielony na warunkach sprzed 1 września 2006 roku, mBank proponuje przejście na nowe warunki wyliczania oprocentowania.

Zgodnie z zapisami w umowach kredytu hipotecznego, które były zawierane przed 1 września 2006 roku, oprocentowanie uzależnione jest od decyzji prezesa zarządu BRE Banku.
- Decyzje te podejmowane są w oparciu o szerokie analizy rynku makroekonomicznego, z dbałością o stabilną pozycję banku i bezpieczeństwo powierzonych przez klientów finansów. O oprocentowaniu decyduje nie tylko LIBOR, ale także koszt pieniądza na rynku bankowym, który znacznie wzrósł. Obecna sytuacja nie pozwala na podjęcie decyzji o zmianie oprocentowania w dotychczasowej formule i dlatego bank proponuje klientom przejście na nowe warunki - czytamy w komunikacie banku.

Innymi słowy, klienci którzy w zaufaniu w dobrą wolę banku wybierali korzystną w porównaniu do rynku ofertę kredytu hipotecznego mBanku, nie odczują pozytywnego wpływu spadku rynkowego oprocentowania na koszt obsługi kredytu hipotecznego. W praktyce bank bowiem odstępuje od prowadzonej dotychczas polityki zmiany stopy oprocentowania kredytu hipotecznego w ślad za zmianami rynkowymi. Zgodnie z notką prasową banku, klienci otrzymają propozycję przejścia z dotychczas funkcjonującej formuły wyliczania oprocentowania na kalkulacę LIBOR/WIBOR plus obecnie oferowana przez bank marża.  

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (20.01.2009).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2773 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora