Meritum Bank oferuje Biznes Hipotekę

2010-11-29 11:18:48

Małe i średnie przedsiębiorstwa otrzymały od Meritum Banku nową możliwość zdobycia środków na dowolny cel związany z działalnością gospodarczą (nawet na spłatę innych zobowiązań). To mający cechy pożyczki hipotecznej produkt kredytowy Biznes Hipoteka.

Biznes Hipoteka przeznaczona jest zarówno dla dotychczasowych, jak i nowych klientów Meritum Banku (o ile założą w banku konto), jednakowoż od przedsiębiorstwa wymagana jest minimalna długość działania firmy na rynku – 2 lata.
 
Biznes Hipotekę zaciągnąć można nawet na 20 lat, a bank pożyczy do 90 proc. wartości nieruchomości – zabezpieczenia (może to być zarówno nieruchomość komercyjna, jak i mieszkalna), minimalnie 100 tys. PLN, maksymalnie nawet 1 mln PLN. Na oprocentowanie produktu złoży się stawka WIBOR 6M oraz stała marża banku. Meritum Bank obok zabezpieczenia w formie nieruchomości będzie wymagał także cesji praw z polisy ubezpieczeniowej nieruchomości. Jedyną walutą, w jakiej dostępny jest „Biznes Hipoteka”, jest PLN.
 
Niewiele banków proponuje małym i średnim przedsiębiorstwom tego typu produkty hipoteczne. BPH i jego „Ekspres Kapitał” może zagwarantować nawet 2 mln zł, a kredyt w 4 walutach, niemniej na spłatę zobowiązania daje 2 razy mniej czasu niż Meritum Bank, bo tylko 10 lat.
 
Comperia.pl
Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam