Które konto oszczędnościowe w lipcu pozwoli zarobić najwięcej - ranking Comperia.pl

2012-07-12 14:04:35

Z raportu sporządzonego przez ekspertów z banku BGŻOptima wynika, że w Europie Zachodniej najpopularniejszą metodą oszczędzania są konta oszczędnościowe. W Polsce ten produkt powoli zyskuje uznanie, ale nadal preferujemy lokaty terminowe. A szkoda, bo na kontach też można nieźle zarobić. Zobacz najnowszy ranking kont oszczędnościowych.

Przyjęliśmy założenia, że klient oszczędza na koncie 5 tys. zł, wykonuje jeden internetowy przelew na rachunek w tym samym banku. Gdzie zarobi najwięcej? Zobacz lipcowy ranking kont oszczędnościowych.

Pierwsze miejsce nadal dla Deutsche Banku

Kolejny miesiąc z rzędu db Konto Oszczędnościowe 24 h w Deutsche Banku PBC. Instytucja oferuje oprocentowanie aż 8,10 proc. w skali roku, co oznacza, że po roku oszczędzania klient otrzyma 338,10 zł. Kapitalizacja następuje codziennie, a odsetki przelewane są na rachunek, zwiększając tym samym kwotę podlegającą oprocentowaniu.

Promocyjne oprocentowanie bank proponuje jedynie klientom, którzy po 1 grudnia 2011 roku wraz z kontem oszczędnościowym otworzyli Konto Osobiste dbNET. Dodatkowo, saldo na rachunku nie może przekraczać 10 tys. zł. Dla pozostałych środków oprocentowanie nominalne wynosi 4,09 proc.

Klienci mogą w dowolnym momencie wpłacać dodatkowe środki na konto i w każdym momencie wypłacać oszczędności bez utraty należnych odsetek, jest to jednak kosztowne. Tylko pierwszy wewnętrzny przelew internetowy jest darmowy, za pozostałe trzeba zapłacić aż 8 zł, podobnie, jak za każdy przelew zewnętrzny.

Na podium wszedł przebojem bank Millennium

Nieco niższe (7 proc.) oprocentowanie zaproponował swoim klientom bank Millennium. Osoby, które założą konto oszczędnościowe w tej instytucji, po roku otrzymają 290,98 zł. Oferta przeznaczona jest dla osób, które posiadają lub założą rachunek osobisty w banku Millennium. Oprocentowanie obejmuje nowe środki ulokowane na kontach, pieniądze wpłacone wcześniej oprocentowane są zgodnie ze standardową ofertą 3,8 proc. dla środków do 100 tys. zł i 4 proc. powyżej tej kwoty.

Korzystne oprocentowanie obowiązuje do 20 sierpnia 2012 roku. Minimalna kwota, od której bank nalicza odsetki wynosi 1000 zł, maksymalne objęta promocją 25 tys. zł.

Podobnie jak Deutsche Bank PBC, Millenium pobiera wysoką opłatę za przelewy z konta oszczędnościowego. Pierwszy przelew wewnętrzny jest darmowy, ale przelewy zewnętrzne i kolejne wewnętrzne kosztują 7,5 zł.

O oczko niżej niż miesiąc temu BGŻOptima

240 zł w ciągu roku zarobią na koncie oszczędnościowym klienci banku BGŻOptima. Oprocentowanie wynosi 5,8 proc. dla wszystkich nowych środków ulokowanych na rachunku. Przewagą konta w BGŻOptima nad innymi kontami jest brak opłat za przelewy internetowe (bank nie ma oddziałów, więc przelew w placówce jest niemożliwy), zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Odsetki kapitalizowane są co miesiąc. Promocja trwa do 31 grudnia 2012 r.

Konto oszczędnościowe jest dobrą alternatywą dla lokaty. Oprocentowanie, jakie proponują banki, jest porównywalne do oferowanego na depozytach terminowych, a klient zyskuje łatwy dostęp do swoich środków.
Marta Ośko
Comperia.pl

Marta Ośko

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam