Porównaj kredyty gotówkowe w kilka sekund! Podaj podstawowe informacje o poszukiwanym kredycie, a kalkulator Comperia.pl w kilka sekund wyliczy dla Ciebie wysokość rat w wiodących bankach w Polsce.

Kredyty gotówkowe

Porównaj wszystkie kredyty w jednym miejscu

Kredyty gotówkoweKredyt na remontKredyt na wakacjeKredyt na weseleKredyt bez prowizjiKredyty online
Porównaj produkty
Znaleźliśmy dla Ciebie 34 oferty
Sortowanie:
Alior Bank
Kredyt konsolidacyjny
RRSO: 10,36%Kwota do zapłaty: 27 542,52 zł

Rata: 765,07 zł

Darmowa porada
Alior Bank
Pożyczka Internetowa
RRSO: 10,36%Kwota do zapłaty: 27 542,52 zł

Rata: 765,07 zł

Darmowa porada
Santander Consumer Bank
Mistrzowski kredyt gotówkowy z karencją
RRSO: 10,46%Kwota do zapłaty: 27 578,62 zł

Rata: 766,07 zł

Darmowa porada
Citi Handlowy
Pożyczka Gotówkowa Online dla nowych klientów
RRSO: 10,46%Kwota do zapłaty: 27 578,62 zł

Rata: 766,07 zł

Bank Pocztowy
Kredyt Online (dla Klientów Banku)
RRSO: 10,46%Kwota do zapłaty: 27 578,62 zł
Do porównaniaSzczegóły

Rata: 766,07 zł

Darmowa porada
VeloBank
Kredyt akwizycyjny z RRSO 11,40%
RRSO: 11,41%Kwota do zapłaty: 27 925,03 zł

Rata: 775,70 zł

Bank Millennium
Pożyczka online
RRSO: 11,45%Kwota do zapłaty: 27 941,20 zł

Rata: 776,14 zł

Kasa Stefczyka
Pożyczka konsolidacyjna FIT
RRSO: 11,46%Kwota do zapłaty: 27 945,25 zł

Rata: 776,26 zł

Darmowa porada
Crédit Agricole
Swobodny kredyt gotówkowy
RRSO: 11,51%Kwota do zapłaty: 27 961,43 zł

Rata: 776,71 zł

Bank Pekao S.A.
Pożyczka Ekspresowa (dla nowych klientów)
RRSO: 11,56%Kwota do zapłaty: 27 981,66 zł

Rata: 777,27 zł

Pokaż więcej ofert

Legenda:Ocena danego banku na podstawie średniej ocen zebranej od naszych klientów

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Ponad 10 lat doświadczenia naszego zespołu w analizie rynku finansów

Wszystkie wpisy

Co to jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy (zwany też kredytem konsumpcyjnym lub potocznie: pożyczką pieniężną) to rodzaj zobowiązania finansowego, w ramach którego za uzgodnioną w umowie cenę i ustalony czas kredytobiorca pożycza od banku lub SKOK-u gotówkę, a następnie zwraca ją wraz z odsetkami w ratach określonych w harmonogramie spłat

Kredyt gotówkowy - rozumiany jako typ kredytu konsumenckiego - może zostać udzielony klientowi indywidualnemu do 255 550 zł (albo równowartości tej kwoty wyrażonej w innej walucie). Zasady udzielania wszystkich rodzajów kredytów konsumenckich podlegają przepisom Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim, a także ustawie Prawo bankowe.

Kredyty gotówkowe w bankach dostępne są wyłącznie dla osób, które wykażą odpowiednią zdolność kredytową. Ta obliczana jest na podstawie różnicy dochodów wnioskodawcy i jego stałych zobowiązań, np. ratalnych, alimentacyjnych.

Dobra kondycja finansowa, pozwalająca na spłatę rat, to jednak nie wszystko, czego będzie oczekiwał bank od wnioskodawcy. Pozytywna decyzja o udzieleniu finansowania zależy również od historii kredytowej konsumenta. Tę bank może poznać dzięki raportom o kliencie, pozyskiwanym (za zgodą wnioskodawcy) z Biura Informacji Kredytowej

Oprocentowanie kredytu gotówkowego

Ani instytucje z sektora bankowego, ani prywatne firmy pożyczkowe nie mogą w sposób całkowicie dowolny ustalać oprocentowania udostępnianych produktów kredytowych. W obu przypadkach górne limity kosztów odsetkowych są ograniczane przez prawo.

Od 1 stycznia 2016 r. maksymalne oprocentowanie kredytów gotówkowych w bankach oraz pozostałych produktów kredytowych i pożyczkowych nie może przekroczyć dwukrotności sumy stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego powiększonej o 3,5 punktu procentowego.

Nowy wzór, na podstawie którego obliczany jest górny limit oprocentowania kredytów i pożyczek, wprowadzony został na mocy Ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o zmianie ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz niektórych innych ustaw (zmieniającej m.in. ustawę o kredycie konsumenckim.

Maksymalne koszty pozaodsetkowe

Oprocentowanie kredytów gotówkowych w bankach to nie jedyny koszt, który jest ograniczany prawnie. Wraz z nowelizacją wyżej wymienionej ustawy wprowadzono również limity pozaodsetkowych kosztów spłaty.

W ramach różnego rodzaju opłat (np. za obsługę domową), prowizji czy składek ubezpieczeniowych pożyczkobiorca nie zapłaci więcej niż kwotę równą sumie dwóch składowych: 25% kwoty kredytu (część stała) oraz 30% wartości kredytu w skali roku (część zmienna).

Jednocześnie od 11 marca 2016 r. obowiązuje zasada, zgodnie z którą koszty ponoszone z tytułu zaległości w spłacie (w tym odsetki za opóźnienie, ponaglenia telefoniczne, monity listowne itp.) nie mogą przekroczyć wysokości odsetek maksymalnych za opóźnienie, obliczanych zgodnie z art. 481 § 21 Kodeksu cywilnego. Limit ten jest wyliczany jako dwukrotność sumy stopy referencyjnej NBP i 5,5 punktu procentowego. Zmiana miała na celu przeciwdziałanie nadmiernemu obciążaniu konsumentów kosztami pobieranymi za działania windykacyjne podejmowane przez kredytodawców. Nakładane na dłużników opłaty były częstokroć niewspółmierne do rzeczywistych wydatków ponoszonych przez firmy. Nowelizacja przepisów pozwoliła na zabezpieczenie interesów także tych konsumentów, którzy mają bądź mogą mieć problemy z terminową spłatą zobowiązań.

Kredyt gotówkowy: porównanie ofert banków

Chcąc uzyskać jak najtańszy kredyt gotówkowy, należy porównać oferty kredytowe banków nie tylko pod względem oczekiwanych przez kredytodawcę odsetek, ale i pozostałych kosztów związanych z zawarciem umowy, zwłaszcza ewentualnej prowizji czy składki ubezpieczeniowej.

Najlepsza oferta pożyczki gotówkowej wyłoni się po zestawieniu podanych przez poszcze-gólne podmioty finansowe wysokości rat, całkowitych kosztów kredytów lub RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania).

Najlepsza oferta pożyczki gotówkowej wyłoni się po zestawieniu podanych przez poszcze-gólne podmioty finansowe wysokości rat, całkowitych kosztów kredytów lub RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania).

By porównanie ofert banków w oparciu o powyższe dane było miarodajne, należy pamiętać o tym, aby analizowane warunki spłaty były w każdej z rozpatrywanych propozycji finansowania wyliczone w oparciu o te same założenia (identyczną kwotę pożyczki wypłacanej

Jak działa porównywarka kredytów gotówkowych?

Mimo że skutecznej analizy dostępnych ofert jesteśmy w stanie dokonać sami, to własnoręczne zebranie niezbędnych do tego danych może być kłopotliwe. Porównanie kredytów gotówkowych nie musi być jednak czasochłonne. Zamiast zgłaszać się osobno do każdego z banków z zapytaniem o cenę pożyczki, można wybrać drogę o wiele prostszą i wygodniejszą.

Korzystając z darmowej porównywarki finansowej Comperia.pl, w kilka chwil poznasz i porównasz najlepsze oferty bankowe - kredyty gotówkowe różnego przeznaczenia, w tym:

Filtrując poszczególne oferty po interesujących cię parametrach, szybko sprawdzisz, który bank aktualnie zapewnia najniższe oprocentowanie kredytu lub gdzie uzyskasz szybki kredyt bez prowizji czy kredyt od 50 000 zł. Sortując wyniki od najniższego do najwyższego RRSO lub od najniższej do najwyższej raty, w ułamku sekundy dowiesz się, w jakim banku najlepiej wziąć kredyt gotówkowy.

Kredyt konsumpcyjny: kalkulator on-line

Najtańsza pożyczka bankowa to taka, której spłata w danym okresie kosztować będzie najmniej. Cenniki banków podlegają tymczasem ciągłym modyfikacjom, w konsekwencji nieustannie się zmienia opłacalność dostępnych produktów kredytowych. Nawet najtańsza pożyczka gotówkowa na rynku dziś niekoniecznie będzie równie opłacalna jutro. Z tego względu porównywarka kredytów Comperia.pl największy nacisk kładzie na aktualność prezentowanych danych.

Korzystając z kalkulatora Comperia.pl, zyskujesz dostęp do najświeższych informacji dotyczących oferty pożyczek gotówkowych. By dowiedzieć się nie tylko tego, w jakim banku kredyt gotówkowy okaże się na daną chwilę najtańszy, ale również tego, ile konkretnie zapłacisz za pożyczenie dzisiaj pieniędzy w poszczególnych instytucjach, wystarczy, że podasz potrzebną kwotę i interesujący cię okres spłaty. Nasz kalkulator wyliczy dla ciebie wysokość rat, całkowitą kwotę do zapłaty i RRSO, które pozwolą ci podjąć decyzję o wyborze właściwej oferty.