Kredyty gotówkowe-oprocentowanie nie spada. Święta nie pomagają.

2009-12-02 15:08:38

Kredyty gotówkowe są obok kart kredytowych najłatwiejszym i najszybszym sposobem uzyskania dodatkowego strumienia gotówki. Ich popularność wraz ze zbliżającymi się świętami stale rośnie. Sprawdź jak zmieniło się ich oprocentowanie i raty! Mówimy, gdzie uzyskasz najtańszy kredyt gotówkowy!

Jak sprawdzamy trendy na kredytach gotówkowych?
 
Od kilkunastu miesięcy śledzimy zmiany zachodzące na rynku kredytów gotówkowych. Prześwietlamy trzy kategorie kredytów, różniące się między sobą dwoma parametrami: wysokością kwoty kredytu oraz okresem kredytowania (1 tys. zł na 12 miesięcy, 5 tys. zł na 36 miesięcy, 10 tys. zł na 60 miesięcy). W każdej kategorii analizujemy 10 najlepszych ofert bieżących, wyliczając na ich podstawie średnie wartości raty, oprocentowania rzeczywistego i prowizji.
 
Sprawdź najtańsze kredyty gotówkowe z naszą przeglądarką!
 
Kredyty gotówkowe-oprocentowanie rośnie mimo świąt
 
Wśród kredytów na 12 miesięcy oraz tych zaciąganych na okres 60 miesięcy oprocentowanie nieznacznie wzrosło. Nie mniej jednak, zmiany nie przekroczyły jednego punktu procentowego. RRSO dla kredytów w wysokości 1 tys. zł i 10 tys. zł wynosi obecnie odpowiednio 21,57 i 18,16 proc.
Nieznacznie spadło natomiast oprocentowanie dla kredytów na 36 miesięcy. W ich wypadku możemy spodziewać się średniego oprocentowania w skali roku na poziomie 18 proc.
 
Oprocentowanie kredytów gotówkowych-zmiany średniego poziomu
 
Oprocentowanie kredyty gotówkowe                                                                                                 
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
 
Święta Bożego Narodzenia to tradycyjnie okres promocji kredytów gotówkowych. W tym roku jest ich jednak jak na lekarstwo-banki wyraźnie ograniczyły swoją aktywność marketingową w tym zakresie. Promocje nie przyczyniły się więc do spadku oprocentowania.
 
Więcej o kredytach na święta znajdziesz tutaj>>
 
Raty kredytów gotótkowych-zmiany średniego poziomu
 
raty kredytów gotówkowych 
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
W porównaniu do ubiegłego miesiąca mamy do czynienia jedynie z kosmetycznymi zmianami wysokości rat kredytów gotówkowych. Wzrosty w przypadku kredytów na 12 i 60 miesięcy, oraz spadki dla zobowiązań zaciąganych na okres 36 miesięcy nie przekroczyły 1 zł.
 
Co dalej z kredytami gotówkowymi?
 
Sytuacja na rynku kredytów gotówkowych jest bardzo stabilna. Mimo to, warto systematycznie obserwować zmiany ofert bankowych.
Na przestrzeni nadchodzących tygodni można spodziewać się intensywnej kampanii promocyjnej związanej z nadchodzącymi świętami. Prawdopodobnie niektóre banki znacznie obniżą prowizję pobieraną od udzielonych kredytów. Może to skusić wielu klientów, w szczególności w okresie, gdy nasze wydatki wymagają dodatkowych środków finansowych. Z taką sytuacją mieliśmy już do czynienia w ubiegłych latach.
 
Chcesz podyskutować o kredytach gotówkowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum o kredytach gotówkowych!

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam