Kredyt na ślub czyli zabawa za pieniądze banku. Sprawdź z Comperią!

2009-11-20 13:30:21

Co raz więcej przedmiotów kupujemy na kredyt: samochody, mieszkania, sprzęt AGD, wyprawki szkolne. Co raz częściej kredytujemy również swoje przyjemności: wakacje, zakupy świąteczne… Czy kolejnym modnym produktem bankowym będą kredyty na ślub? Dlaczego nie? Co raz częściej ślub biorą osoby, które już pracują, więc ze zdolnością kredytową nie powinny mieć problemu. Comperia przedstawia dziś jak można wziąć kredyt na ślub.

Jeszcze żaden specjalista od marketingu w banku nie zdecydował się na wypuszczenie na rynek specjalnego kredytu na ślub, ale mimo to jest wiele sposobów na to, by wziąć pieniądze od banku na sfinansowanie takiej uroczystości.

 
Debet w koncie
 
Jeśli szukasz kredytu na ślub i posiadasz już konto bankowe to w pierwszej kolejności sprawdź możliwość zaciągnięcia debetu w tymże koncie. Być może bank taki debet już Ci (Wam) przydzielił, więc bez problemu możesz sięgnąć do niego, by szybko zdobyć pieniądze na zakupy. Debet będzie spłacany i odnawiany z Twoich bieżących wpływów na konto. Odsetki naliczane będą od realnie wykorzystanej kwoty debetu-jeśli go spłacisz zaraz po ślubie (wpłacisz pieniądze zebrane od gości) to nie będziesz w następnych okresach płacił odsetek.
Sprawdź jednak ile bank pobiera prowizji od przyznania takiego debetu.
 
Więcej na temat debetów w koncie przeczytasz tutaj>>
 
Kredyt gotówkowy
 
Innym sposobem na zdobycie pieniędzy na ślub jest kredyt gotówkowy. Jego uzyskanie trwa zwykle dłużej niż otrzymanie debetu w koncie, szczególnie jeśli wnioskujesz o kredyt w innym banku niż ten, w którym masz konto. Sprawdź jednak czy Twój bank nie przygotował specjalnej oferty kredytu gotówkowego online-dostępnego z poziomu konta. Coraz częściej banki dla swoich dobrych klientów udostępniają takie pożyczki przez Internet.
 
Sprawdź najlepsze kredyty gotówkowe!
 
Sprawdź, gdzie dostaniesz kredyt gotówkowy przez Internet!
 
Kredyt gotówkowy ma tę przewagę nad debetem, że można go wziąć w większej wysokości a spłatę rozłożyć nawet na 5 czy 8 lat. To ułatwia spłatę kredytu, ponieważ raty, które będziecie płacić można dostosować do poziomu swoich przychodów (wybierając odpowiedni okres kredytowania).
 
Karta kredytowa
 
Karta kredytowa na stałe zagościła w naszych portfelach. Korzystając z niej możesz również „wziąć kredyt na ślub” płacą kartą za zakupy. A jeśli spłacisz kartę w terminie podanym przez bank (znów z pieniędzy zebranych podczas wesela) to kredyt ten nie będzie Ciebie nic kosztował. Pamiętaj tylko, że wybieranie gotówki z karty kredytowej jest bardzo kosztowne i generalnie odradzamy ten sposób korzystania z karty kredytowej.
 
Jak posługiwać się kartą kredytową-przeczytaj nasz poradnik >>
 
Chcesz podyskutować o kredytach? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum o kredytach!

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam