Kredyt na dowolny cel, czyli wiosenny ranking kredytów gotówkowych

2010-03-18 09:45:08

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią szereg nowych wydatków. Jeśli brakuje Ci na to środków pieniężnych, najprostszym sposobem za załatanie braków w budżecie jest kredyt na dowolny cel. Część banków oferuje naprawdę konkurencyjne pożyczki, choć u reszty przyjdzie Ci zapłacić wysokie odsetki. Gdzie zatem udać się po najtańszy zastrzyk pieniędzy? Sprawdź nasz najnowszy ranking kredytów gotówkowych!

Idzie wiosna, topnieją… portfele

 

Po długiej i wyjątkowo srogiej zimie wszyscy czekają na wiosenne ocieplenie. Nowa pora roku jest dla wielu z nas równoznaczna z nowymi wydatkami, a w tym okresie okazji do uszczuplenia naszych portfeli będzie pod dostatkiem. Już niedługo pierwsza z nich – Święta Wielkanocne. Do tego dolicz prezenty na Dzień Matki, Dziecka czy pierwszą komunię swojego chrześniaka oraz rodzinny wyjazd na weekend majowy. Nie zapominaj też o kosztownych wiosennych porządkach. Skąd na to wszystko wziąć pieniądze? Z pomocą kredytu gotówkowego finansowanie wszelkich wydatków możesz rozłożyć nawet na kilkadziesiąt miesięcy.

W którym banku najtańszy znajdziesz kredyt na dowolny cel?
Oferty kredytów gotówkowych w poszczególnych bankach znacznie różnią się między sobą. Nie ufaj bezgranicznie w jeden bank, w którym masz konto osobiste i z którego usług korzystasz od kilku lat. Warto na bieżąco porównywać ze sobą wszystkie oferty, gdyż banki często stosują krótkookresowe promocje, w czasie których można dostać dodatkową gotówkę na bardzo atrakcyjnych warunkach w porównaniu do standardowych kredytów u konkurencji.
Poniżej prezentujemy aktualny ranking kredytów na dowolny cel dostępnych na polskim rynku bankowym. Zestawienie podzieliliśmy na dwa segmenty. Pierwszy przeznaczony jest dla klientów o mniejszych wymaganiach finansowych, dla których przyjęliśmy kwotę kredytu w wysokości 6 tys. zł ze spłatą rozłożoną na 24 miesiące. W banku, który zajął pierwsze miejsce dostaniesz kredyt z roczną rzeczywistą stopą oprocentowania (RRSO – uwzględnia wszelkie koszty kredytowe: oprocentowanie nominalne, prowizję i ewentualne ubezpieczenia) na poziomie 13,66%. Dla porównania, najdroższa oferta ma wskaźnik RRSO powyżej 40%...
Kredyt na dowolny cel-ranking: 6 tys. zł, 2 lata
 
 
 
Bank
Rata
RRSO
1
284,89 zł
13,66%
2
Polbank EFG
290,63 zł
15,96%
3
ING Bank Śląski
292,36 zł
16,66%
4
Allianz Bank
294,99 zł
17,72%
5
Volkswagen Bank
297,38 zł
18,68%
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
 
 
Druga część rankingu bierze pod uwagę kredyty na dowolny cel dla klientów poszukujących nieco większego zastrzyku gotówki – 20 tys. zł z okresem kredytowania 5 lat. W tym przypadku oprocentowanie najtańszej pożyczki jest jeszcze niższe. Zastanawiasz się ile wynosi różnica w wysokości raty najtańszej i najdroższe opcji? W skali jednego miesiąca przekracza ona 225 zł. Teraz już nie powinieneś mieć wątpliwości, czy opłaca się poświęcić chwilę czasu na porównywanie ze sobą ofert bankowych
Kredyt na dowolny cel-ranking:: 20 tys. zł, 5 lat
 
 
 
Bank
Rata
RRSO
1
434,02 zł
11,48%
2
Getin Bank
457,20 zł
14,04%
3
ING Bank Śląski
463,46 zł
14,73%
4
Lukas Bank
476,74 zł
16,18%
5
Allianz Bank
481,87 zł
16,74%
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

 

 

W którym banku warto pożyczać pieniądze na dowolny cel? A może którego warto unikać? Wyraź swoje zdanie i podyskutuj z innymi użytkownikami na naszym forum!
 
Comperia.pl

 

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam