Kredyt hipoteczny w Kredyt Banku pod Rentgenem Comperii!

2010-04-09 13:51:25

Kredyt hipoteczny to wieloletnie zobowiązanie wobec banku. Wybór najodpowiedniejszego produktu jest zatem niezmiernie ważny. Comperia.pl regularnie przedstawia oferty wszystkich banków na polskim rynku. Dzisiaj prześwietlamy kredyt hipoteczny Kredyt Banku. Chcesz dowiedzieć się na jakie warunki możesz liczyć? Sprawdź kredyt hipoteczny Kredyt Banku z Comperią!

Na chwilę obecną kredyt hipoteczny Kredyt Banku jest jedną z najciekawszych ofert na rynku. Na uwagę zasługuje przede wszystkim sprawność rozpatrywania wniosków kredytowych oraz czas, w jakim bank wypłaca pieniądze. Standardowo cała procedura trwa od 2 do nawet 3 miesięcy. Natomiast kredyt hipoteczny w Kredyt Banku można uzyskać już w ciągu 3 tygodnii.
 
Kredyt hipoteczny Kredyt Banku - oprocentowanie, prowizja, okres kredytowania
Rozpatrując atrakcyjność każdego kredytu hipotecznego, w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę najważniejsze parametry decydujące o koszcie spłaty zobowiązania. Marża, prowizja oraz okres kredytowania to główne czynniki decydujące o wysokości miesięcznej raty.
W przypadku kredytów w złotych, wyjściowa marża Kredyt Banku to 2,6 proc. w skali roku. Wraz z rynkową stawką WIBOR na poziomie 4,05 proc. daje to zatem całkowite oprocentowanie nominalne na poziomie 6,65 proc. Niemniej jednak, przy zakupie innych produktów banku istnieje możliwość jej obniżenia - maksymalnie o 0,3 pkt. procentowego.
 
Adekwatne parametry dla zobowiązań w walutach obcych są jednak wyższe. Marże kredytów denominowanych do euro i franków szwajcarskich, wynoszą odpowiednio 2,8 i 3,5 proc. w skali roku. Niemniej jednak, na tle konkurencji, w szczególności w segmencie kredytów walutowych, oferta Kredyt Banku prezentuje się bardzo dobrze.
 
Ponadto, w ramach promocji trwającej do 31 maja 2010 roku, Kredyt Bank nie pobiera prowizji od udzielonych kredytów. Oferta ta dotyczy wszystkich walut, w jakich dostępne są produkty hipoteczne. Poniżej prezentujemy szczegółowe zestawienie oferty produktów Kredyt Banku.
 
Kredyt hipoteczny Kredyt Banku - zestawienie produktów
 
Waluta
Marża banku
Oprocentowanie nominalne
Prowizja
LTV
PLN
2,6 proc.
6,65 proc.
0 proc.
90 proc.
EUR
2,8 proc.
3,43 proc.
0 proc.
90 proc.
CHF
3,5 proc.
3,75 proc.
0 proc.
90 proc.
 
Kredyt hipoteczny Kredyt Banku na tle konkurencji
Przedstawione powyżej parametry kredytów hipotecznych świadczą o bardzo dobrej ofercie Kredyt Banku. Mimo to, jego produkty warto także porównać z propozycjami innych graczy na rynku. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie porównawcze. Pod uwagę wzięto modelowy kredyt hipoteczny w wysokości 200 tys. zł (wartość nieruchomości 300 tys. zł), zaciągnięty na okres 30 lat.
W przypadku kredytów w złotych, oferta Kredyt Banku znalazła się w naszym zestawieniu na 6 miejscu. Różnica pomiędzy najlepszą ofertą na rynku, a kredytem hipotecznym KB nie jest jednak duża - miesięcznie to ok. 50 zł.
 
Kredyt hipoteczny Kredyt Banku - zestawienie porównawcze w złotych
 
 
Najlepsza oferta na rynku
Kredyt Bank
Nazwa kredytu
Kredyt hipoteczny
Miesięczna rata
1 218,46 zł
1 283,93 zł
Oprocentowanie rzeczywiste
6,33 proc.
6,89 proc.
Prowizja
0 proc.
0 proc.
W przypadku kredytów w euro i frankach szwajcarskich, Kredyt Bank jest natomiast niekwestionowanym liderem rynku. Drugie oferty w każdym z dwóch rankingów wyprzedza o co najmniej. 0,3 pkt. proc.
 

Podsumowując - oferta Kredyt Banku jest obecnie jedną z najlepszych na rynku. Brak prowizji w ramach promocji do końca maja, zdecydowanie przesunął w górę ofertę KB wśród kredytów w złotych oraz umocnił jego pozycję lidera wśród zobowiązań walutowych.

A jaka jest Twoja opinia na temat kredytu hipotecznego w Kredyt Banku? Podziel się nią na naszym forum!

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam