Kredyt hipoteczny Polbanku na prześwietleniu, czyli Rentgen Comperii

2009-11-27 15:25:22

Polbank należy do czołowych graczy na rynku kredytów hipotecznych. Na wielkość jego oferty kredytowej nie można narzekać – klienci nadal mają w czym wybierać. Dodatkowo bank kusi niejedną promocją. Zobacz, czym charakteryzuje się kredyt hipoteczny Polbanku i jak prezentuje się na tle oferty konkurencji.

Rzut oka na dostępne kredyty hipoteczne
 
Obecnie kredyt hipoteczny w Polbanku dostępny jest w trzech walutach: złotym, euro i franku szwajcarskim. W ramach każdej z walut oprócz standardowego kredytu bank oferuje także tzw. kredyt z poduszką finansową, która polega na tym, że klient na każde 100 tys. zł pożyczone w ramach kredytu hipotecznego może dodatkowo dostać 4 tys. zł gotówki do wykorzystania na dowolny cel. Za poduszkę trzeba jednak zapłacić podwyższoną marżą kredytu o 0,45 pkt. proc. Istnieje jednak łatwy sposób, aby marżę obniżyć – i to aż o 1 pkt. proc. Wystarczy zadeklarować regularne wpływy swojego wynagrodzenia na rachunek w Polbanku. Promocja ta dotyczy wszystkich rodzajów kredytu hipotecznego.

Ile bank maksymalnie pożyczy?
 
Maksymalna wartość kredytu hipotecznego w Polbanku zależy oczywiście od wartości nieruchomości, na której ustanowiona zostanie hipoteka, ale także od wybranej waluty rozliczeniowej kredytu. Najwięcej, bo aż do 95% wartości zabezpieczenia (jest to tzw. wskaźnik LTV – loan to value – stosunek kwoty kredytu do wartości nieruchomości) dostaniemy w przypadku kredytu w rodzimej walucie. Decydując się na euro, bank pożyczy maksymalnie do 90%, zaś jeśli chodzi o franka, wskaźnik ten jest najniższy i wynosi już tylko 80%. Na jak długo możemy rozłożyć spłatę kredytu? Nawet do 40 lat, przy czym wiek najstarszego kredytobiorcy w momencie spłaty ostatniej raty nie może przekroczyć 70 lat.
 
Sprawdź ofertę Polbanku na tle innych-skorzystaj z naszej porównywarki
 
Promocje, promocje…
 
Wspomniana obniżka marży to nie jedyna niespodzianka przygotowana dla klientów greckiego potentata. W ramach kolejnej promocji Polbank nie pobiera prowizji od udzielenia kredytów w złotych bądź euro. Brak prowizji dotyczy także kredytu z poduszką finansową denominowanego do franka – pozostałe kredyty w szwajcarskiej walucie obarczone są prowizją w wysokości 1,5%. Na tym okazje cenowe się nie kończą. Bank nie wymaga ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. Za wcześniejszą spłatę kredytu trzeba będzie już jednak zapłacić 1,5% wartości spłacanej części.
 
Polbank - lider na rynku hipotek
 
Śmiało możemy użyć powyższego stwierdzenia. Choć ofercie Polbanku jeszcze sporo brakuje do doskonałości, trzeba przyznać, że w porównaniu do produktów kredytowych innych banków wypada całkiem nieźle – szczególnie , jeśli pod uwagę weźmiemy oferty promocyjne. Kredyty Polbanku należą obecnie do najtańszych na rynku i okupują czołówki naszych rankingów. W tym miejscu wytknąć jednak musimy dwa negatywy jego oferty: brak kredytów hipotecznych w dolarach amerykańskich i niemożność zaciągnięcia kredytu do 100% wartości zabezpieczenia.
 
Chcesz podyskutować o kredytach hipotecznych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!
 
Comperia.pl
Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam