Kredyt hipoteczny-gdzie go najlepiej szukać?

2009-12-18 14:29:47

O kredyt hipoteczny można ubiegać się nie tylko bezpośrednio w banku, ale również u niezależnego doradcy finansowego. Informacji na temat najlepszego kredytu hipotecznego można szukać jednak jeszcze gdzie indziej, a mianowicie w Internecie. Umożliwiają to nie tylko tradycyjne portale finansowe, ale również wyspecjalizowane porównywarki finansowe. Gdzie więc najlepiej udać się po kredyt hipoteczny?

Po pierwsze: przygotuj się na spotkanie z doradcą
 
Poszukiwanie najlepszego kredytu hipotecznego powinieneś zacząć od przygotowania się na spotkanie z doradcą w banku albo w firmie pośrednictwa finansowego. Dzięki Internetowi możesz znaleźć bardzo wiele przydatnych informacji, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć, czym jest kredyt hipoteczny i na co należy zwrócić uwagę szukając go. Nieocenionym źródłem informacji będzie tutaj nasza porównywarka finansowa Comperia.pl (kredyty hipoteczne porównasz), na której znajdziesz nie tylko aktualne porady na temat np. w której walucie wziąć kredyt, ale również konkretne rankingi i zestawienia najlepszych kredytów hipotecznych, w konkretnych bankach. Uzbrojony w taką wiedzę możesz spokojnie udać się na spotkanie do banku albo doradcy finansowego.
 
Doradca albo bank
 
W tym momencie powstaje jednak pytanie, czy udać się na spotkanie bezpośrednio do banku, czy do doradcy finansowego? Każdy wybór ma swoje plusy i minusy, jednak nieprzypadkowo coraz więcej kredytów udzielanych jest przez doradców finansowych. Oferują oni szeroki wybór kredytów w różnych bankach, wiedzę na temat aktualnych ofert (a przy tak zmieniających się ofertach ze strony banków, taka wiedza jest bardzo cenna) oraz po prostu bezpłatne porady na temat jaki kredyt lepiej wybrać, a który zostawić w spokoju. Oczywiście może się zdarzyć tak, że oferta bezpośrednio w banku będzie lepsza niż ta, którą otrzymałbyś u doradcy. Ale w przypadku dużych firm pośrednictwa nie powinno to się zdarzyć.
 
Kredyt hipoteczny online? Niemożliwe
 
Kredyt gotówkowy lub kartę kredytową możesz już otrzymać online, czyli bez wychodzenia z domu (więcej na ten temat przeczytasz tutaj>>). Niektóre banki oferują taką usługę nawet dla osób, które nie są jeszcze ich klientami. Bardzo wygodnie, jednak w przypadku kredytu hipotecznego taka usługa nie jest i chyba długo nie będzie dostępna. Po prostu proces przyznania kredytu na mieszkanie jest tak skomplikowany (liczba wymaganych dokumentów, sprawdzenie zdolności kredytowej, stanu prawnego nieruchomości i jej wartości), że przyznanie kredytu mieszkaniowego przez Internet jest niemożliwe.
 
Jak więc szukać kredytu hipotecznego? Powinieneś wykorzystać Internet do znalezienia najlepszych ofert, skonfrontować je na spotkaniu z doradcą finansowym lub ewentualnie na spotkaniu w konkretnym banku i złożyć wniosek o kredyt!
 
Chcesz podyskutować o kredytach mieszkaniowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum o kredytach hipotecznych!   

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl