Kredyt hipoteczny BZ WBK pod Rentgenem Comperii

2010-04-01 13:27:31

Szukasz dobrego kredytu hipotecznego? Z pewnością nie możesz pominąć oferty Banku Zachodniego WBK. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu kredyt wrocławskiego banku zbierał bardzo dobre opinie. Teraz BZ WBK za otwarcie konta osobistego rozdaje klientom pieniądze. Czy w przypadku kredytów jest równie hojny? Comperia bierze pod lupę kredyt hipoteczny BZ WBK.

Niższa marża z cross-sellingiem

Obecnie bank udziela kredytów hipotecznych w złotych lub euro z maksymalnym okresem kredytowania na 30 lat. W przypadku kredytów w euro sprawa jest dość prosta, gdyż bank ma jednolitą ofertę i na obniżkę marży mogą liczyć tylko klienci zamożni, zaliczający się do grupy tzw. VIP-ów. Biorąc pod uwagę kredyty złotowe, zwykli klienci mają już większe pole manewru i spełniając różne warunki mogą uzyskać atrakcyjniejsze oprocentowanie. Generalnie kredyty w złotych udzielane są w 4 wariantach:
- w pakiecie standardowym – jest to wyjściowa oferta dla wszystkich kredytobiorców,
- w pakiecie 1 – dostępny dla posiadaczy Konta24 Prestiż lub Konta24 VIP, którzy co miesiąc zasilają swój rachunek kwotą min. 2 tys.,
- w pakiecie 2 – mogą z niego skorzystać osoby, które przystąpią do ubezpieczenia obejmującego co najmniej: ryzyko śmierci oraz trwałej i całkowitej niezdolności do pracy lub ryzyko utraty pracy i czasowej niezdolności do pracy oraz dodatkowo zapewnią środki na sfinansowanie opłat za przystąpienie do ubezpieczenia, przy jednoczesnym spełnieniu warunków obowiązujących w „pakiecie 1”,
- w pakiecie promocyjnym – najtańsza oferta dla klientów spełniających warunki scoringowe banku.
 
Kredyty hipoteczne BZ WBK
 
 
Waluta
Marża
Kredyt standardowy
PLN
2,5 – 3%
Kredyt w pakiecie 1
PLN
1,9 – 2,2%
Kredyt w pakiecie 2
PLN
1,7 – 2%
Kredyt promocyjny
PLN
1,35%
Kredyt standardowy
EUR
3 – 3,5%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl
 
Tak jak w kredycie w euro, dolna granica wysokości marży dotyczy klientów zamożnych. Oprocentowanie kredytu jest zmienne (marża + WIBOR 3M).
Istnieje jeszcze inna opcja kredytu złotowego – przez pierwsze 5 lat spłaty kredytu oprocentowanie może być stałe i wynosić 8,2 proc., zaś w późniejszym okresie oprocentowanie przybiera charakter zmienny z marżą 2,2 proc. + WIBOR 3M.
Prowizja za udzielenie kredytu w euro jest ustalona na poziomie 2 proc., zaś przy kredycie złotowym może maksymalnie sięgnąć 3,5 proc.
 
Dla kredytobiorców bank BZ WBK nie jest już tak szczodry jak dla nowych właścicieli kont osobistych. W większości przypadków wymagany jest wkład własny na poziomie 10 proc. (kredyty standardowe w złotych), 20 proc. (kredyty promocyjne w złotych) lub nawet 30 proc. (kredyty w euro). Na obniżenie wkładu własnego do 15 proc. w ofercie promocyjnej w złotych mogą liczyć klienci mający status tzw. „Młodych Niezależnych”, czyli osoby spełniające łącznie trzy warunki:
- wiek do 35 lat,
- wykształcenie wyższe,
- dochód min. 6 tys. zł netto z tytułu umowy o pracę (dla dwóch wnioskodawców limit dotyczy łącznego dochodu).
Korzystając z oferty standardowej w złotych istnieje możliwość uzyskania kredytu nawet na 100 proc. wartości nieruchomości. Warunek – kredytobiorca jest „Młodym Niezależnym” lub nabywa nieruchomość od dewelopera lub spółdzielni mieszkaniowej kredytowanych przez BZ WBK.
 
Kredyt hipoteczny BZ WBK na tle konkurencji
Czy warto skorzystać z oferty kredytowej Banku Zachodniego WBK? Okazuje się, że tak, pod warunkiem, że spełnisz warunki do otrzymania promocyjnej marży, która jest najniższą dostępną na rynku. W przeciwnym razie kredyt hipoteczny BZ WBK do najtańszych nie będzie należał. Pełny i aktualny ranking kredytów hipotecznych znajdziesz tutaj. https://www.comperia.pl/kredyty_hipoteczne/
 
 
 
 
Najtańszy kredyt hipoteczny
Kredyt hipoteczny BZ WBK
Bank
Rata
Rata
300 tys. zł, 30 lat, LTV=80%, PLN
1727,92 zł
1699,60 zł
300 tys. zł, 30 lat, LTV=70%, EUR
1255,30 zł
1533,16 zł
źródło: porównywarka finansowa www.comperia.pl
 
 
Czy kredyt hipoteczny w BZ WBK to dobry wybór? Podziel się swoją opinią z innymi użytkownikami na naszym forum!
 
Comperia.pl

 

Ekspert Comperia.pl