Kredyt hipoteczny BNP Paribas Fortis. Lupa Comperii.

2009-11-13 08:41:10

BNP Paribas Fortis to wcale nie nowy gracz na polskim rynku. Przejął schedę po działającym na lokalnym podwórku od lat Fortis Banku. Okazuje się jednak, że nie tylko logo zostało poddane zmianie. Oferta również. Dzisiaj pod lupą Comperii kredyt hipoteczny BNP Paribas Fortis.

Fortis Bank premiował klientów z wyższej półki. Działała zasada: im większy kredyt tym niższa cena. Nawet przy niskim wkładzie własnym klienta. Jak jest dzisiaj?


Oprocentowanie zależne głównie od kwoty
 
Warunki obecnie obowiązującej oferty kredytu hipotecznego wskazują, że bank pozostaje wierny polityce poszukiwania zamożnych klientów. Oprocentowanie hipoteki zależy przede wszystkim od jej wysokości. Najwyższe stawki (dodawana do stopy WIBOR marża – 4,9%) płacą osoby wnioskujące o zadłużenie poniżej 80 tys. zł., najniższe (marża 2,9%) osoby zadłużające się powyżej 500 tys. zł.
 
Promocja tylko dla wysokich kwot
 
Zaprzeczeniem postawionej wyżej tezy jest fakt obowiązywania obecnej promocji jedynie dla klientów wnioskujących o kredyty hipoteczne o wartości poniżej 0,5 mln zł.. W sytuacji, kiedy zdecydują się na zakup w banku pakietu ubezpieczeń, oprocentowanie spadnie o 0,5 lub 1 punkt procentowy (zależnie od wariantu ubezpieczenia). Dodatkowo mogą liczyć na obniżkę kosztu ubezpieczenia nieruchomości o 50%. Nęcące…
 
Sprawdź kredyt hipoteczny BNP Paribas Fortis na tle innych banków!
 
Prowizja wciąż na przeciętnym poziomie
 
Opłata za przyznanie kredytu na promocyjnych warunkach została ustalona na poziomie 2%. Jest to wartość bliska obowiązującej dzisiaj na rynku średniej. Przy czym warto wspomnieć, że można znaleźć na rynku oferty hipoteczne bez prowizji, choć oczywiście mogą jednocześnie nie być konkurencyjne pod względem oprocentowania. Tak, czy owak bez rewelacji.
 
Fortis negocjował, BNP Paribas również?
 
Plusem Fortis Banku była możliwość skutecznego prowadzenia negocjacji. Mocne argumenty znajdowały zrozumienie banku w postaci poprawiania warunków oferty. Jak jest dzisiaj? Warto przekonać się na własnej skórze.

Ocena całkowita: raczej dla VIP-ów, fajerwerków brak.

 

Chcesz podyskutować o bankach i ich ofercie? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!
 
Comperia.pl

 

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam