Kredyt hipoteczny Alior Bank pod Rentgenem Comperii-coraz lepsza oferta

2010-05-11 09:15:26

Comperia regularnie prześwietla ofertę funkcjonujących na rodzimym rynku banków. Dzisiaj pod Rentgenem kredyt hipoteczny Alior Banku. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej oferty? A może szukasz korzystnej pożyczki w walucie obcej? Jeśli tak, koniecznie przeczytaj!

Alior Bank, pomimo stosunkowo krótkiego stażu w walce o klienta, posiada jedną z najszerszych na polskim rynku ofertę kredytów hipotecznych. Zobowiązanie w ramach Megahipoteki można zaciągnąć w złotych, ale także w w walutach obcych – euro i frankach szwajcarskich. Jeżeli chodzi o przedmiot kredytowania, to bez problemu sfinansować można zarówno zakup działki czy mieszkania, a także budowę domu oraz konsolidację bankowych pożyczek udzielonych przez inne banki. Comperia.pl prezentuje główne parametry kredytu hipotecznego Alior Banku.
 
Kredyt hipoteczny Alior Bank – parametry oferty
Zasadniczą zaletą kredytu hipotecznego Megahipoteka, oferowanego przez Alior Bank, jest okres kredytowania. Bez względu na walutę kredytu zobowiązanie można spłacać maksymalnie przez 50 lat. Ponadto, Alior Bank, jako jedna z niewielu instytucji finansowych, umożliwia zaciągnięcie kredytu nawet do 120 proc. wartości nieruchomości zarówno w złotych jak i euro oraz frankach.
Sytuacja taka, typowa dla większości banków przed rozpoczęciem kryzysu finansowego w 2008 roku, zasługuje w obecnej sytuacji sektora finansowego na znaczną uwagę.
 
Także podstawowe parametry kredytu hipotecznego, tj. marża banku oraz prowizja za udzielenie kredytu należą do atrakcyjnych. W zestawieniu przewidzianym dla każdej waluty oferta Alior Banku mieści się wśród pięciu najlepszych produktów na rynku. Poniżej prezentujemy wyjściowe parametry dla oferty standardowej.
 
Kredyt hipoteczny Alior Banku – oferta standardowa
Waluta kredytu
Marża Banku
Prowizja
Wkład własny pon. 20 proc.
Wkład własny pow. 20 proc.
PLN
2,50 proc.
2,10 proc.
2 – 5 proc.
EUR
3,10 proc.
2,70 proc.
2 – 5 proc.
CHF
4,60 proc.
4,20 proc.
2 – 5 proc.
 
W powyższym zestawieniu podano minimalne poziomy bankowych marż  dostępnych w ramach poszczególnych walut. Oprocentowanie proponowane indywidualnym kredytobiorcom może okazać się wyższe. Na jego ostateczną wysokości wpływ ma bankowy scoring oparty na analizie zdolności kredytowej.
 
W ten sam sposób, tj. na podstawie scoringu ustalana jest także prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego. Jej maksymalny poziom w przypadku oferty standardowej nie może jednak znajdować się poza przedziałem od 2 do 5 proc. wartości zobowiązania.
 
Kredyt hipoteczny Alior Bank – oferty niestandardowe
Oferta standardowa, dostępna dla wszystkich  klientów różni się od tej dostępnej w ramach promocji. Obecnie bank proponuje dwa warianty kredytów niestandardowych. Pierwszy wiąże się z koniecznością nabycia wraz z pożyczką ubezpieczenia kapitałowego (zakup jednosek funduszu inwestycyjnego zaszytego w polisie), drugi natomiast - ubezpieczenia na życie. 
W obu przypadkach Alior Bank zarówno nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego jak i gwarantuje niższą marżę Megahipoteki. Warto jednak pamiętać, iż oba produkty ubezpieczeniowe generują dodatkowe koszty. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zatem samodzielnie skalkulować wszystkie koszty. 
 
 
Kredyt hipoteczny Alior Banku – oferta z funduszem
Waluta kredytu
Marża Banku
Prowizja
Wkład własny pon. 20 proc.
Wkład własny pow. 20 proc.
PLN
2,45 proc.
2,05 proc.
0 proc.
EUR
3,05 proc.
2,65 proc.
0 proc.
CHF
4,55 proc.
4,15 proc.
0 proc.
 
Kredyt hipoteczny Alior Banku – oferta z ubezpieczeniem na życie
Waluta kredytu
Marża Banku
Prowizja
Wkład własny pon. 20 proc.
Wkład własny pow. 20 proc.
PLN
2,00 proc.
1,50 proc.
0 proc.
EUR
2,60 proc.
2,10 proc.
0 proc.
CHF
4,10 proc.
3,60 proc.
0 proc.
 
Podsumowując, kredyt hipoteczny Alior Banku należy do najkorzystniejszych ofert na polskim rynku. O jego atrakcyjności decydują przede wszystkim: długi okres kredytowania, możliwość uzyskania kredytu na ponad 100 proc. wartości nieruchomości oraz niska marża banku.
Niemniej jednak, przed wizytą w banku warto szczegółowo zapoznać się z ofertą konkurentów. Pełna informacja o produktach ich propozycjach może skutkować lepszą pozycją negocjacyjną przy ustalaniu indywidualnych parametrów kredytu hipotecznego.
 
Comperia.pl
Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam