Kredyt gotówkowy w Cetelem Banku

2008-02-18 00:00:00

Wniosek o kredyt można złożyć przez telefon i za pośrednictwem Internetu.

Cetelem Bank, który do tej pory specjalizował się w dystrybucji kart kredytowych dla sieci handlowych oraz udzielaniu kredytów ratalnych, poszerzył ofertę o kredyt gotówkowy. Pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel.
Maksymalna kwota kredytu zależy od zdolności kredytowej wnioskodawcy, czyli od wysokości osiąganych dochodów. Dolny pułap dostępnej kwoty wyznaczono na poziomie 1 tys. zł, a górny - 100  tys. zł. Spłatę kredytu można rozłożyć na 5 lat (minimalny okres kredytowania wynosi 12 miesięcy).

Koszt kredytu
Oprocentowanie kredytu uzależnione jest głównie od okresu kredytowania - im dłuższy okres spłaty, tym więcej zapłacimy odsetek. Oprocentowanie nominalne kredytu mieści się w dość szerokich widełkach: od 9,9 do 20,9 proc.
Zaletą produktu jest brak prowizji za udzielenie kredytu, która na rynku standardowo wynosi do 5 proc.
Bank pobiera jednak prowizję za administrowanie kredytem - 0,5 proc. miesięcznie od aktualnego salda zadłużenia. Kredytobiorca zobowiązany jest też wykupić ubezpieczenie (na wypadek śmierci i trwałej niezdolności do pracy), które kosztuje 0,15 proc. od kwoty kredytu i doliczone jest do miesięcznych rat kredytowych. Możliwa jest również spłata kredytu przed terminem, za którą bank nie pobiera opłat.

Kredyt na 20 tys. zł
Załóżmy, że chcemy zaciągnąć kredyt w Cetelem Banku na kwotę 20 tys. zł i jego spłatę rozłożyć na okres 36 miesięcy. Kredytobiorca jest osobą samotną, a jego miesięczny dochód netto wynosi 5 tys. zł, a stałe zobowiązania związane np. z utrzymaniem mieszkania i spłatą innych kredytów to 1 tys. zł.
W takiej sytuacji bank zaproponował oprocentowanie nominalne na poziomie 15,9 proc. Miesięczna rata (razem z kosztem ubezpieczenia) wyniosłaby 832 zł.

Procedura
Wniosek o kredyt można złożyć przez telefon lub za pośrednictwem Internetu. Po jego wypełnieniu na stronie internetowej w ciągu 15 minut wnioskodawca otrzymuje decyzję kredytową, czyli informację o tym, na jakich warunkach bank gotowy jest udzielić finansowania (kwota kredytu, oprocentowanie, wysokość raty). Jednocześnie klient otrzymuje listę dokumentów niezbędnych do otrzymania kredytu.
Przygotowaną przez bank umowę kredytową można wydrukować online, ale niezależnie zostanie ona wysłana na adres kredytobiorcy. Podpisaną umowę (w dwóch egzemplarzach) należy wysłać na adres banku, wraz z kserokopią wymaganych dokumentów (dowód osobisty, drugi dokument ze zdjęciem, dokument poświadczający wysokość stałych dochodów). Po zweryfikowaniu przesłanych dokumentów, bank przelewa pieniądze na wskazane przez kredytobiorcę konto, a drugi egzemplarz umowy - podpisany przez Cetelem Bank - wysyłany jest do klienta pocztą.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam