Kredyt gotówkowy BGŻ pod Rentgenem Comperii

2010-05-14 09:00:59

Comperia regularnie prześwietla oferty wszystkich działających na polskim rynku banków. Dzisiaj pod lupę bierzemy ofertę kredytu gotówkowego BGŻ. Chcesz dowiedzieć się, czy warto z niej skorzystać? Interesują Cię szczegóły oferty? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź nasz Rentgen – kredyt gotówkowy BGŻ na prześwietleniu!

Kredyt gotówkowy BGŻ nie należy do skomplikowanych produktów. Zasady jego udzielania są przejrzyste, co stanowi niewątpliwie dużą zaletę. Tym bardziej, że coraz częściej konkurenci oferują rozwiązania dalekie od prostoty. Niemniej jednak, przed rozmową z przedstawicielem banku, o ofercie warto wiedzieć jak najwięcej.
 
Kredyt gotówkowy BGŻ – oferta
Standardowo bank udziela kredytów gotówkowych jedynie o stałym oprocentowaniu na kwotę od 500 do 50 000 złotych. W przypadku, gdy chcemy zaciągnąć zobowiązanie na wyższą sumę niezbędne jest dodatkowe zabezpieczenie spłaty pożyczki.
Dopuszczalnymi jego formami są:
- blokada środków pieniężnych na rachunkach bankowych,
- kaucja,
- ubezpieczenie kredytu,
- poręczenie cywilne lub wekslowe.
 
Ponadto, do każdego kredytu gotówkowego bank dodaje bezpłatne ubezpieczenie na życie oraz od utraty pracy.
Maksymalny okres kredytowania dla kredytów gotówkowych BGŻ wynosi 5 lat. Warto wiedzieć, że to jedyny parametr,  wpływający na oprocentowanie pożyczki. Niezależnie od tego wysokie zarobki czy forma zabezpieczenia umożliwiają dalsze negocjacje z bankiemPoniżej prezentujemy zestawienie podstawowej oferty skierowanej do nowych klientów banku BGŻ.
 
Kredyt gotówkowy BGŻ – oferta dla nowych klientów
Oprocentowanie nominalne
Okres kredytowania (w miesiącach)
Kwota kredytu
Prowizja
17,50 proc.
3 – 12
500 – 50 000 zł
5 proc.
17,90 proc.
13 – 24
500 – 50 000 zł
5 proc.
18,90 proc.
25 - 60
500 – 50 000 zł
5 proc.
 
Powyższa oferta przeznaczona dla nowych klientów obowiązuje także, w prawie niezmienionym kształcie w przypadku osób posiadających już konto w BGŻ. Jedynym udogodnieniem w stosunku do stałych klientów jest obniżenie prowizji za udzielenie kredytu – z 5 do 4 proc. udzielonej kwoty.
 
Kredyt gotówkowy BGŻ na tle konkurencji
W celu lepszego przedstawienia atrakcyjności kredytu gotówkowego banku BGŻ Comperia..pl przedstawia zestawienie porównujące daną ofertę z najlepszą pożyczką na rynku. Pod uwagę wzięto dwa scenariusze. W pierwszym kredyt gotówkowy w wysokości 10 tys. zł zaciągnięto na okres 36 miesięcy, w drugim zdecydowano się natomiast na pożyczkę w wysokości 30 tys. zł spłacaną przez 5 lat.
 
Kredyt gotówkowy BGŻ (10 tys. zł, 36 miesięcy) – zestawienie 
 
Najlepsza oferta na rynku
Oferta BGŻ
Nazwa kredytu
Kredyt Tu i Teraz
Miesięczna rata
341,62 zł
384,36 zł
Rzeczywiste oprocentowanie
14,90 proc.
24,94 proc.
Prowizja
3,00 proc.
5,00 proc.
 
 
Kredyt gotówkowy BGŻ (30 tys. zł, 60 miesięcy) – zestawienie
 
Najlepsza oferta na rynku
Oferta BGŻ
Nazwa kredytu
Kredyt Tu i Teraz
Miesięczna rata
651,03 zł
815,40 zł
Rzeczywiste oprocentowanie
11,48 proc.
23,24 proc.
Prowizja
1,50 proc.
5,00 proc.
 
Na podstawie powyższych zestawień należy stwierdzić, iż kredyt gotówkowy Banku BGŻ nie należy do najtańszych ofert na rynku. Z jednej strony wymaga bardzo niewielu formalności, decyzja kredytowa podejmowana jest w bardzo krótkim czasie. Z drugiej strony jednak koszty związane z zaciągnięciem i spłata zobowiązania z tytułu kredytu gotówkowego w BGŻ Banku znacznie przekraczają najniższe raty na rynku. W przypadku zobowiązań na wyższe kwoty mogą być nawet dwukrotnie wyższe.
 
Podsumowując, kredyt gotówkowy BGŻ jest dobrym produktem dla osób pilnie potrzebujących dodatkowej gotówki. Jeżeli jednak z wydatkiem konsumpcyjnym nie spieszy nam się aż tak bardzo warto zaczekać na rozpatrzenie wniosku kredytowego także w innych bankach.
 
Comperia.pl
 
Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam