Konsolidacja + dodatkowa gotówka: te banki zapewnią najlepsze warunki

2022-10-19 11:00:48

Wzrastające raty plus brak wolnej gotówki na niespodziewane wydatki to już nie problem. Poszukujesz rozwiązania, aby zamienić spłacane zobowiązania w jeden z atrakcyjną ratą? Sprawdziliśmy, gdzie w październiku najkorzystniej skonsolidujesz swoje kredyty i dobierzesz dodatkową gotówkę na własne cele.

W październikowym wydaniu rankingu kredytów konsolidacyjnych porównywarki finansowej Comperia.pl zestawiliśmy oferty bankowych konsolidacji na 30 tys. zł z 36-miesięcznym okresem kredytowania. Założyliśmy, że tylko część wnioskowanej kwoty: 25 tys. zł zostanie przeznaczona na spłatę bieżących zadłużeń kredytowych klienta, a resztę: 5 tys. zł otrzyma w ramach extra gotówki, którą wyda na dowolne cele. Aby wyłonić najlepszą ofertę, łączącą w sobie nie tylko najniższy koszt, ale i największą przejrzystość, skupiliśmy się na porównaniu ofert tych banków, które w jawny i czytelny sposób prezentują warunki cenowe swoich ofert, umożliwiając konsumentom samodzielne oszacowanie wysokości rat w dedykowanych kalkulatorach na swoich stronach internetowych.

1. Bank Pekao S.A.: rata 1 000 zł (RRSO: 12,96%)

Weryfikując oferty w innych bankach najwięcej korzyści odniesiemy spłacając posiadane zobowiązania w ramach przygotowanej specjalnej oferty w Banku Pekao S.A.

W ramach konsolidacyjnej Pożyczki Ekspresowej, spłacając bieżące zobowiązania na kwotę 25 tys. zł i dobierając 5 tys. zł na inne cele, miesięczna rata przy 36-miesięcznym okresie spłaty wyniesie tylko 1000 zł.

Oferta jest dostępna z niskim oprocentowaniem 12,25% i bez prowizji (w ramach promocji trwającej do 31 grudnia). Minimalna kwota pożyczki to 10 tys. zł, a maksymalna aż 250 tys. zł, przy czym gotówka dobrana na własne cele może sięgnąć do 25% kwoty konsolidowanych zobowiązań z prowizją za przyznanie 0%.

W ramach Pożyczki Ekspresowej można połączyć w jedną ratę zadłużenia kredytowe (z innych banków) różnego typu: pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne, samochodowe, limity w kontach lub na kartach kredytowych.

Oferta jest dostępna w oddziałach, a obecni klienci Banku Pekao S.A. mogą skorzystać z niej również przez internet (po zalogowaniu do bankowości elektronicznej lub aplikacji mobilnej PeoPay).

2. Bank Pocztowy: 1 039 zł (RRSO: 15,97%)

Na 36 rat po 1 039 zł mogą rozłożyć spłatę skonsolidowanego zadłużenia te osoby, które wybiorą Lekki Kredyt Konsolidacyjny w Banku Pocztowym. Oprocentowanie oferty Pocztowego jest nieznacznie niższe w porównaniu do warunków oferowanych przez lidera rankingu i wynosi 11,49%, jednak całkowity koszt kredytu zwiększa 5-procentowa prowizja pobierana od zawarcia umowy.

Kwota Lekkiego Kredytu Konsolidacyjnego wynosi od 20 000 do 200 000 zł, przy czym ograniczeniu do 100 000 zł podlega pułap finansowania dostępnego dla rolników i osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą (z wyjątkiem wolnych zawodów).

Wniosek o kredyt można złożyć nie tylko stacjonarnie – w wybranej placówce Pocztowego, ale również na infolinii lub przez internet, jednak zawarcie umowy wymaga stawiennictwa w oddziałach banku i Poczty Polskiej.

3. mBank: 1 086 zł (RRSO: 19,65%)

Trzecie miejsce rankingu 3-letnich konsolidacji na 30 tys. zł zajął mBank z ratą 1 086 zł. Wybierając oferowany przez niego Kredyt Konsolidacyjny w wariancie bez ubezpieczenia (które jest opcjonalne), klient poniesie koszt 5% prowizji, a oprocentowanie jego umowy wyniesie 14,59% w skali roku.

Maksymalna kwota kredytu to 150 tys. zł, a najdłuższy okres spłaty: 10 lat.

Wiosek kredytowy można złożyć w serwisie internetowym banku, w aplikacji, w placówce lub na mLinii.

Wszystkie oferty z pierwszej trójki zestawienia są dostępne również w wersji z ubezpieczeniem, przy czym zakup polisy może wpływać na zmianę prezentowanych w rankingu warunków cenowych.

Ekspert Comperia.pl