Kalkulator kredytowy potrzebny jak nigdy dotąd. Przedstawiamy 9 powodów

2009-10-08 13:38:19

Rynek kredytów cały czas się zmienia. Tym razem (choć powoli) w tym dobrym z punktu widzenia klienta kierunku. A wiadomo, że zmienny rynek utrudnia wybór najlepszego kredytu. W takich więc warunkach kalkulator kredytowy jest potrzebny jak nigdy dotąd. Comperia przedstawia 9 powodów dlaczego tak jest.

Kalkulator kredytowy jest po to, byś z jego pomocą mógł:
 
  1. Obliczyć ratę kredytową
Nie ma naukowej definicji kalkulatora kredytowego, ale wiele osób szuka w sieci kalkulatora kredytowego utożsamiając go z „maszyną” do wyliczenia rat kredytowych. To jest podstawowa jego cecha -„powiedz mi” drogi kalkulatorze ile będę miesięcznie płacił jeśli wezmę kredyt na kwotą X….
 
Ale współcześnie kalkulator kredytowy potrafi więcej (to trochę jak z komputerem-komputer obsługujących zwykły pakiet office to za mało w dzisiejszych czasach-musi on robić znacznie więcej i szybciej): wprost odpowie na twoje zapytanie, gdzie otrzymać najlepszy kredyt.
  1. Dowiedzieć się na jaki kredyt cię stać
Kalkulator kredytowe powinien więc dać ci przynajmniej j orientacyjnie odpowiedź jaka jest twoja zdolność kredytowa. Być może ta cecha powinna być wymieniona nawet na pierwszym miejscu…
 
  1. Znaleźć konkretne oferty kredytowe
Współczesny kalkulator kredytowy powinien przyjąć wpisane przez ciebie wybrane parametry (np. rodzaj kredytu-gotówkowy, hipoteczny, samochodowy, kwota kredytu, rodzaj rat, okres kredytowania, waluta kredytu) i otrzymujesz listę najlepszych w danym momencie ofert na rynku. Ze szczegółami oferty a więc wysokością raty kredytowej, oprocentowania , prowizji, dodatkowych kosztów, wymaganych ubezpieczeń etc.
 
  1. Przygotować na spotkanie z doradcą
Co jeszcze może dać ci kalkulator kredytowy? Przede wszystkim może przygotować cię na spotkanie z doradcą albo w banku albo u pośrednika finansowego. Jeśli dobrze skorzystać z kalkulatora to rozmowa z doradcą nie będzie żadnym zaskoczeniem a wprost przeciwnie w pełni ją wykorzystasz i nie dasz się zapędzić doradcy w kozi róg. Musisz tylko wykorzystać wszystkie narzędzia kalkulatora a więc słowniki pojęć, analizy, porady, rankingi, wyszukiwarki.
 
 
  1. W niektórych przypadkach złożyć wniosek o kredyt online
Co dalej? Kredytu hipotecznego nie można jeszcze kupić online, ale w kredycie np. gotówkowy czy karcie kredytowym istnieje możliwość złożenia wniosku kredytowego online. I to obecnie najlepsze kalkulatory kredytowe również oferują.
 
Poza tym kalkulator powinien pomóc ci:
  1. Zdecydować czy wybrać kredyt walutowy czy w złotych
 
  1. Obliczyć czy warto skonsolidować posiadane kredyty w jeden w nowym banku
 
  1. Obliczyć jakie są różnice (na poziomie wysokości raty oraz sumy odsetek zapłaconych do banku) pomiędzy ratami równymi i malejącymi
 
  1. Znaleźć odpowiedzieć gdzie otrzymasz kredyt bez wkładu własnego w przypadku kredytów mieszkaniowych
 
W warunkach więc bardzo szybko zmieniających się ofert kredytowych dostęp do kalkulatora kredytowego i umiejętność korzystania z niego jest wprost niezbędna.
Jeśli znalazłeś kalkulator kredytowy, który odpowie na te wszystkie pytania, to podziel się z tym ze swoimi znajomymi. Wcześniej czy później ktoś z nich będzie potrzebował takiej „maszyny” by ułożyć swoje finanse osobiste lub wybrać najlepszy produkt kredytowy dostępny na rynku.
 
Dla nas wszystkie cechy dobrego kalkulatora kredytowego spełnia porównywarka finansowa. Taka jak np. Comperia.pl
Ekspert Comperia.pl