Gdzie najlepiej pożyczyć na wakacje, czyli czerwcowy ranking kredytów gotówkowych

2012-06-25 12:58:19

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim okres wakacyjnych wyjazdów. Niestety, nie każdego będzie stać na wypoczynek. Dlatego warto się zastanowić skąd pozyskać środki na wymarzoną eskapadę. Problem ten mogą rozwiązać produkty kredytowe dostępne w polskich bankach. Który z nich jest najtańszy? Porównywarka finansowa Comperia.pl przedstawia najnowszy ranking kredytów gotówkowych.

Kredyt gotówkowy najczęściej jest wykorzystywany do szybkiego podreperowania budżetu domowego lub sfinansowania jakiegoś konkretnego przedsięwzięcia. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że kredyt gotówkowy, tak jak każde inne zobowiązanie, wiąże się z kosztami. Do podstawowych można zaliczyć: prowizję pobieraną za udzielenie takiego kredytu, jego oprocentowanie, a także bardzo często spotykane ubezpieczenie.

Podstawową zaletą kredytu gotówkowego jest jego duża dostępność. Produkt taki w ofercie ma większość banków działających w Polsce. Formalności związane z wnioskowaniem o tego typu pożyczkę również nie są bardzo skomplikowane. Wystarczy, że klient dysponuje zdolnością kredytową oraz posiada stałe źródło dochodu. Warto jeszcze zadbać o pozytywną historię kredytową, ponieważ dzięki temu zaciągniecie takiego kredytu jest dużo prostsze.

Opisane cechy kredytów gotówkowych sprawiają, że często jest on wykorzystywany w wakacje do sfinansowania letnich wyjazdów. Niezależnie, czy planujemy urlop nad Bałtykiem, czy w słonecznej Turcji, jeśli mamy kłopot z opłaceniem wyjazdu z własnej kieszeni, banki mogą przyjść z pomocą.
Comperia.pl podpowiada, który bank oferuje najkorzystniejsze kredyty gotówkowe w czerwcu. Założyliśmy, że klient potrzebuje pożyczyć 10 tys. złotych na 36 miesięcy.

Pełen ranking możesz zobaczyć tutaj.

Przy takich założeniach najlepsze warunki kredytowe znajdziemy w Getin Banku, BNP Paribas oraz Polbanku. We wszystkich trzech instytucjach klient może liczyć na oprocentowanie nie przekraczające poziomu 13 proc., brak pobierania prowizji za udzielenie kredytu oraz najniższe raty. Na szczególną uwagę zasługuje oferta Getin Banku, w którym wysokość raty nie przekracza 321 złotych. Pozostałe dwie instytucje również wypadają całkiem dobrze. W ich przypadku miesięczne obciążenie z tytułu spłaty kredytu wynosi 332 złote.

Przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego warto porównać oferty kilku instytucji, ponieważ od wysokości płaconej raty zależą całkowite koszty danego zobowiązania. Dla opisywanego przez nas kredytu (kwota 10 tys. zł, okres spłaty 36 m-cy) różnica w wysokości rat pomiędzy pierwszym Getin Bankiem, a zajmującymi końcowe miejsca w naszym TOP10 – Alior Bankiem, Citi Handlowym i Credit Agricole wynosi 21 złotych. Kwota ta w ciągu całego okresu spłacania daje oszczędność w wysokości 756 złotych, czyli ponad dwie miesięczne raty spłacane w Getin Banku.
Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Jacek Kasperczyk