W tych bankach założysz konto 100% online

Na przelew, z pomocą kuriera, podczas wideorozmowy albo na selfie – żeby założyć konto bankowe, nie musisz wychodzić z domu. Sprawdziliśmy, które flagowe rachunki osobiste założysz przez internet.

Obowiązujące w Polsce ograniczenia w przemieszczaniu się to dobry moment, by pochylić się nad swoimi finansami, robiąc rachunek wpływów i wydatków. Gdy tych ostatnich okaże się zbyt dużo, warto zidentyfikować ścieżki, którymi wyciekają nasze oszczędności, i opracować plan łatania budżetowych dziur. Kalkulacje będą tym prostsze, im wygodniejsze w obsłudze będzie konto osobiste, z którego na co dzień korzystamy w zarządzaniu swoimi pieniędzmi.

Jeśli z posiadanego konta nie jesteśmy zadowoleni, bo np. służąca do sterowania nim bankowości elektroniczna jest zbyt przestarzała, nieintuicyjna, uboga w funkcje albo samo konto jest po prostu zbyt drogie, warto zastanowić się nad jego zmianą.

Przeniesienie do innego banku lub założenie nowego rachunku osobistego jest obecnie utrudnione ze względu na panujący stan epidemii i ryzyko zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Utrudnione, ale nie niemożliwe. W większości banków konto możemy bowiem założyć bez wychodzenia z domu. W jaki sposób? Zebraliśmy informacje o sposobach zawierania umów na odległość w największych bankach w Polsce.

Te konta założysz bez wychodzenia z domu

Bank

Konto

Sposób otwarcia konta
na odległość

Alior Bank


Konto Jakże Osobiste
Konto Internetowe

przelew
kurier

Bank Millennium

Konto 360 Stopni

selfie w aplikacji mobilnej
kurier

Bank Pekao

Konto Przekorzystne

selfie w aplikacji mobilnej

Bank Pocztowy

Bliskie Konto Pocztowe
Pocztowe Konto bez Ograniczeń

przelew

BNP Paribas

Konto Otwarte na Ciebie
Konto Otwarte na Świat

nagrania wideo w aplikacji mobilnej, przedstawiające ujęcie twarzy podczas wykonywania trzech określonych ruchów głowy

BOŚ

EKOkonto bez Kosztów

kurier

Credit Agricole

Konto dla Ciebie

kod SMS w aplikacji CA24 Otwórz Konto

EnveloBank

EnveloKonto

kurier

Getin Bank

Konto Proste Zasady

kurier

Idea Bank

Konto Idealne

przelew

Inteligo

Konto Inteligo

kurier

ING Bank Śląski

Konto Osobiste Direct

przelew
kurier

mBank

eKonto Osobiste

brak możliwości otwarcia konta poza oddziałem;
bank tymczasowo wyłączył możliwość podpisania umowy za pośrednictwem kuriera

Nest Bank

Nest Konto

przelew

PKO Bank Polski

PKO Konto za Zero

kurier

Stantander Bank Polska

Konto Jakie Chcę

wideorozmowa (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 20.00);
bank tymczasowo zawiesił możliwość otwarcia konta przy pomocy kuriera

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto Freemium
Konto Premium

kurier
wirtualny oddział

Źródło: strony internetowe banków (dostęp: 14.04.2020 r.)

W dobie gwałtownego rozwoju cyfryzacji popularna niegdyś metoda zawierania umów o konto za pomocą przelewów weryfikacyjnych prawdopodobnie prawdopodobnie zostanie wyparta przez nowocześniejsze metody weryfikacji tożsamości, oparte o dane biometryczne. Wciąż jednak wiele banków z niej korzysta. Konto na przelew ciągle można jednak założyć w Alior Banku, Pocztowym, Idea Banku, ING czy Nest Banku.

Choć mogłoby się wydawać, że skutkiem wprowadzonych w Polsce ograniczeń w przemieszczaniu się banki szybko zastąpią wymóg potwierdzania swojej tożsamości przed pracownikiem oddziałowym możliwością wylegitymowania się przed kurierem, który dostarczy umowę do podpisu, to to – paradoksalnie – stało się odwrotnie. W związku z zagrożeniem epidemicznym dwa banki (Santander Bank Polska i mBank) tymczasowo zawiesiły możliwość otwarcia rachunku osobistego za pośrednictwem kuriera. Za pomocą usługi kurierskiej dopełnić formalności można za to w Alior Banku, Millennium, BOŚ, Envelo Banku, Getin Banku, Inteligo, ING, PKO BP i T-Mobile.

Na selfie” konto założymy w Millennium, Pekao, BNP Paribas i Credit Agricole. Proces otwierania rachunku inicjowany jest w aplikacji mobilnej, za pośrednictwem której klient przesyła wykonane telefonem zdjęcie dowodu osobistego i swojej twarzy.

W Santander Banku Polska i T-Mobile UB rachunek osobisty założyć możemy podczas wideorozmowy z pracownikiem wirtualnego oddziału.

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam