BOŚ: promocja kredytu hipotecznego

2008-04-02 00:00:00

Warunkiem uzyskania promocyjnego kredytu jest założenie konta osobistego. Niska marża przysługuje klientom z wysokim wkładem własnym.

Bank kieruje Pakiet Mieszkaniowy do nowych klientów. W zamian za założenie dowolnego wariantu konta osobistego oferowanego przez BOŚ, klienci mogą skorzystać z preferencyjnych warunków kredytu hipotecznego. Przez pierwsze 12 miesięcy bank nie będzie pobierał opłat za prowadzenie rachunku.

Taniej z dużym wkładem
Preferencyjne warunki to przede wszystkim obniżona marża. Oprocentowanie kredytu ustalane jest w oparciu o sześciomiesięczną stawkę WIBOR (kredyt w złotych) lub LIBOR (kredyt we frankach szwajcarskich) powiększoną o marżę, która jest stała  w całym okresie kredytowania.
Niższa marża dotyczy jednak kredytów zaciąganych z wysokim wkładem własnym, który przekracza 70 proc. wartości finansowanej nieruchomości (wskaźnik LTV poniżej 30 proc.). Dla kredytów w złotych marża wynosi w tym przypadku 0,5 pkt proc., a dla kredytów we frankach - 0,6 pkt proc.
Klienci, którzy posiadają niższy wkład własny (lub w ogóle go nie wnoszą) zapłacą prawie dwa razy więcej: 0,9 pkt proc. marży (kredyt złotowy) i 1 pkt proc. (we frankach).
Oprocentowanie kredytu w złotych wyniesie (z uwzględnieniem aktualnych stawek WIBOR i LIBOR) 6,93 proc. (LTV poniżej 30 proc.) i 7,33 proc. (LTV powyżej 30 proc.), a we frankach szwajcarskich odpowiednio: 3,55 i 3,95 proc. Warto dodać, że jeżeli zrezygnujemy z konta w okresie pięciu lat od daty zawarcia umowy kredytowej, marża podwyższana jest o 0,5 pkt proc. w pozostałym okresie kredytowania.
W okresie promocji obowiązuje prowizja 1 proc. Jednocześnie bank dołączył do wąskiego grona banków, które udzielają kredytów na 50 lat (Millennium, Nykredit, Metrobank). W BOŚ jest to możliwe pod warunkiem wykupienia ubezpieczenia na życie. Promocja trwa do końca grudnia 2008 roku.

Na tle konkurencji
Na rynku można obecnie znaleźć kilka atrakcyjniejszych propozycji. Do końca czerwca ING Bank Śląski gwarantuje stałą marżę 0,5 pkt proc. bez względu na kwotę kredytu i udział własny klienta (bank udziela tylko kredytów w złotych). Na 0,85 pkt proc. marży w Pekao (również bez względu na kwotę czy LTV) mogą liczyć osoby, które złożą wniosek za pośrednictwem Comperii. Warto też podkreślić, że w kilku instytucjach (ING, Pekao, Fortis Bank czy mBank) nie zapłacimy prowizji za udzielenie kredytu - w BOŚ wynosi ona 1 proc. Udzielenie kredytu z niższą marżą uzależnione jest ponadto od założenia konta osobistego, co nie jest konieczne w innych instytucjach.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam