BOŚ: Pakiet Antykryzysowy

2009-04-06 00:00:00

W ramach pakietu bank oferuje m.in. kredyt hipotecznych z możliwością 3-letniej prolongaty spłaty kapitału.

Nowi klienci, którzy zaciągają w banku BOŚ kredyt hipoteczny, mogą skorzystać z 3-letniej karencji w spłacie kapitału. Warunkiem jest wniesienie co najmniej 30-proc. wkładu własnego. Przy 40-proc. udziale własnym karencja może wynieść 5 lat.

Ponadto wszyscy spłacający kredyty w BOŚ mogą skorzystać z 3-letniej prolongaty w spłacie kapitału. Prowizja za prolongatę wynosi od 0,6 do 0,8 proc., w zależności od okresu zawieszenia spłaty kapitału. W ten sposób bank chce pomóc osobom, które mogą mieć problemy z prawidłową obsługą kredytu.
- Chcemy, żeby miesięczne obciążenia z tytułu spłaty kredytu hipotecznego były najniższe na rynku – przyznaje Mariusz Klimczak, prezes banku.

Standardowo kredyt udzielany jest na 80 proc. LTV (stosunek kwoty kredytu do wartości nieruchomości), ale brakujący wkład własny można ubezpieczyć. Maksymalny okres kredytowania wynosi 50 lat. Kredyty udzielane są w złotych, euro i dolarach.

W ramach Pakietu Antykryzysowego znalazło się też kilka produktów dla firm. Ciekawym rozwiązaniem jest pożyczka hipoteczna, którą można przeznaczyć na dowolny cel, w tym również związany z prowadzoną dzielnością gospodarczą. Banki z reguły zastrzegają, że pożyczką hipoteczną nie można finansować działalności biznesowej. Jeżeli zabezpieczeniem pożyczki jest nieruchomość biurowo-usługowa, handlowa lub mieszkalna, maksymalna kwota kredytu może stanowić do 70 proc. wartości zabezpieczenia (nieruchomości). Jeżeli zabezpieczeniem jest nieruchomość produkcyjna, kredyt udzielany jest do 60 proc. zabezpieczenia. BOŚ gotowy jest udzielić również pożyczki pod zabezpieczenie nieruchomości należącej do osoby trzeciej, ale w takim przypadku maksymalny poziom LTV wynosi 50 proc. Pożyczka udzielana jest na okres do 20 lat.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl