08.12.2009, 14:42

Bankowy cross sale na przykładzie DnB Nord

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

DnB Nord dołącza do grupy banków stających w szranki o klientów hipotecznych. Właśnie poinformował o obniżce marż kredytów udzielanych w euro. Polityka banku wpisuje się jednak również w inny, obowiązujący na rynku trend. Tanie hipoteki? Tak, ale raczej w pakiecie.
Szukanie sposobów na maksymalizację przychodów i minimalizację kosztów to aktywność wpisana w działanie każdego przedsiębiorcy. W czasie dobrej koniunktury menedżerowie jednak przymykają oko i nie widzą tak wiele sposobów na optymalizację firmy jak to się dzieje w czasie kryzysu. Ten wyciska z każdego ostatnie soki. Również z bankowców, którzy zaczęli bardziej ochoczo sięgać do kieszeni swoich klientów.
 
Oprocentowanie w dół, ale…
 
DnB Nord oferuje dzisiaj kredyt w euro oprocentowany w oparciu o marżę na poziomie 1,6% w pierwszym roku spłaty kredytu, co po uwzględnieniu obowiązującej obecnie stopy LIBOR daje stawkę 2,6%. W latach kolejnych marża rośnie do poziomu od 2,25% do 3,15%. Jej wysokość zależy od tego, który produkt banku wybierzesz jako dodatkowy. Konto Personale, Eksklusive, a może fundusze inwestycyjne opakowane w polisę ubezpieczeniową?
 
Tabela pokazuje o ile obniżyć można marżę kredytu w zależności od opcji wyboru pakietu i ubezpieczenia.
 
 
Kredyt hipoteczny w EUR
+ Pakiet PERSONALE, marża niższa o:
Kredyt hipoteczny w EUR
+ Pakiet EKSKLUSIV, marża niższa o:
Skorzystanie tylko z Pakietu 
50 punktów bazowych
60 punktów bazowych
Skorzystanie tylko z Ubezpieczenia
10 punktów bazowych
10 punktów bazowych
Skorzystanie łącznie z Pakietu oraz Ubezpieczenia
70 punktów bazowych
80 punktów bazowych
Źródło: DnB Nord
 
O oferty bez promocji coraz trudniej
 
Comperia porównuje oddzielnie oferty kredytowe dostępne w wariancie „surowym”, a także w pakietach. Nie każdy przecież może chcieć wiązać się z bankiem od razu na kilku frontach. Jak się jednak okazuje, ta sztuka staje się coraz trudniejsza. Oferty bez opakowania w zestaw produktów dodatkowych stają się na tyle drogie, że ich wybór staje się powoli po prostu nieopłacalny…
 
Oferta DnB na tle rynku
 
Niezależnie od nowowprowadzonej oferty, DnB Nord często prowadził w konkurencji z innymi kredytodawcami. Działający w tym segmencie dopiero od roku bank wbił się do cenowej czołówki. Nie pobiera prowizji od udzielonego kredytu, nie wymaga nadprogramowych ubezpieczeń, a spłatę może rozłożyć na 45 lat. Naszym zdaniem, warto spróbować złożyć tutaj wniosek. Tym bardziej, że standardowo nic to nie kosztuje.
 
Chcesz podyskutować o bankach i ich ofercie? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (08.12.2009).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2765 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Comperia.pl poleca
1970-01-01