Bank BGŻ podwyższa marże hipoteczne

2008-12-10 00:00:00

Nowe, wyższe oprocentowanie obowiązuje dla wniosków złożonych od 10 grudnia 2008 roku. Dla wcześniej złożonych kompletnych wniosków obowiązują poprzednie stawki.

Wyższe oprocentowanie dotyczy kredytów hipotecznych, budowlanych, konsolidacyjnych oraz pożyczek hipotecznych udzielanych w walutach obcych, a także złotowych kredytów hipotecznych i budowlanych. Bank BGŻ nie zmienił natomiast  wysokości oprocentowania pożyczek hipotecznych i kredytów konsolidacyjnych w złotych. Dla kompletnie złożonych wniosków przed 10 grudnia 2008 roku obowiązują poprzednie warunki cenowe.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych w Banku BGŻ jest sumą zmiennej stopy sześciomiesięcznej lub rocznej stopy WIBOR lub LIBOR (kredyty walutowe) i stałej marży. W przypadku kredytów hipotecznych i budowlanych udzielanych w złotych minimalna marża wynosi 1,1 pkt. proc. (kredyt z ponad 50-proc. udziałem własnym klienta i o wartości od 200 tys. zł), maksymalna 1,6 pkt. proc. (udział własny do 50 proc., kredyt o wartości do 200 tys. zł).

Marża kredytów hipotecznych i budowlanych we frankach szwajcarskich od 10 grudnia wynosi od 3 pkt. proc. (wkład własny powyżej 50 proc., kwota kredytu od 80 tys. franków) do 4 pkt. proc. (wkład własny do 50 proc., wartość kredytu do 80 tys. franków). Marże kredytów konsolidacyjnych udzielanych w szwajcarskiej walucie wynoszą teraz od 4 do 5 pkt. proc. Marża pożyczek hipotecznych (udzielanych w euro i dolarach) wynosi 5 pkt. proc.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl