Bank BGŻ obniża marże

2008-06-18 00:00:00

To już druga w tym roku obniżka marż kredytów hipotecznych i budowlanych w Banku BGŻ. Ich skala sięga 0,7 pkt. proc.

Decyzja jest reakcją na nasilającą się na rynku konkurencję cenową.
- Konkurencja na rynku kredytów hipotecznych zaostrza się ze względu na niższą dynamikę sprzedaży oraz względną stabilizację cen na rynku nieruchomości - mówi Michał Glinka, dyrektor Departamentu Produktów Detalicznych w Banku BGŻ.

Bank obniżył marże kredytów w złotych i we frankach szwajcarskich. Oprocentowanie kredytów złotowych oparte jest o 6-miesięczną lub roczną stopę WIBOR, a kredytów we frankach o stopę LIBOR (6M lub 12M). Do tego bank dolicza marżę, której wysokość uzależniona jest od wkładu własnego kredytobiorcy i kwoty kredytu.

W największym stopniu - o 0,7 pkt. proc. - obniżone zostały marże kredytów we frankach o wartości do 80 tys. CHF. Aktualna marża wynosi 1,3 pkt. proc. (wkład własny powyżej 50 proc.). Biorąc taki sam kredyt, ale z wkładem własnym poniżej 50 proc., marża wynosi 1,2 pkt. proc. (0,3 pkt. proc. mniej niż przed obniżką). Marże kredytów o wartości powyżej 80 tys. CHF wynoszą 1,6 pkt. proc. (wkład własny powyżej 50 proc.) i 1,4 pkt. proc. (wkład poniżej 50 proc.).

W przypadku kredytów złotowych bank nie będzie oferował preferencyjnej marży obowiązującej w pierwszym roku kredytowania, ale nowi kredytobiorcy i tak zyskają. Marża kredytu do 200 tys. zł wynosi 0,9 pkt. proc. (wkład własny powyżej 50 proc.) i 0,7 pkt. proc. (wkład poniżej 50 proc.). Przy kredytach o wartości większej niż 200 tys. zł bank nalicza odpowiednio 1,1 i 0,8 pkt. proc. marży.

Comperia.pl 

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam