Archiwalny ranking kredytów gotówkowych - styczeń 2013

2013-01-25 09:29:30

Ferie zimowe to doskonała okazja do zorganizowania sobie aktywnego wypoczynku. Wyjazdy w góry i zimowe szaleństwo na stokach nie tylko pozwoli naładować swoje „baterie”, ale także zapomnieć o problemach dnia codziennego. Niestety takie wyjazdy sporo kosztują i część osób nie może sobie pozwolić na taki wydatek. Pomocne w rozwiązaniu tego problemu mogą być kredyty gotówkowe oferowane przez banki. Comperia.pl sprawdza, w której instytucji są obecnie najlepsze warunki takich zobowiązań.

Kredyt gotówkowy to jeden z najprostszych sposobów na szybkie naprawienie domowych finansów. Duża dostępność oraz bardzo szeroka oferta tych produktów powoduje, że takie zobowiązanie może zaciągnąć praktycznie każdy. Oczywiście, wymagane jest stałe źródło dochodów oraz posiadanie zdolności kredytowej, ale poza tym nie trzeba spełniać wyśrubowanych warunków.

Należy jednak pamiętać, że kredyt gotówkowy, tak jak każde inne zobowiązanie, trzeba będzie kiedyś spłacić. Dlatego decyzja o zaciągnięciu takiego kredytu powinna zostać dokładnie przemyślana. Warto też poświęcić trochę czasu i poszukać banku oferującego kredyty gotówkowe na najatrakcyjniejszych warunkach.

Comperia.pl przedstawia ranking kredytów gotówkowych dla najczęściej zaciąganych zobowiązań, czyli: kwota kredytu 5 tys. złotych (powinna wystarczyć na zimowe szaleństwo) oraz okres spłaty 24 m-ce.

Szczegółowe zestawienie ofert kredytów gotówkowych znajdziesz tutaj

Dla przyjętych parametrów najlepszą ofertę kredytów gotówkowych znajdziemy w Getin Banku, Banku Pocztowym oraz ING Banku Śląskim. Wszystkie trzy instytucje nie dość, że nie pobierają prowizji za udzielenie takich zobowiązań, to jeszcze mogą się pochwalić najniższą wartością RRSO „swoich” kredytów.

Na uwagę zasługują także oferty Banku Millennium i Meritum Banku, w przypadku których wysokość płaconej raty jest tylko o 4 złote wyższa od wysokości raty zwycięzcy naszego zestawienia - Getin Banku.

Kredyt gotówkowy to najszybszy sposób na pozyskanie dodatkowej gotówki. Niestety ta szybkość czasem nie popłaca. Pochopna decyzja o zaciągnięciu zobowiązania powoduje niekiedy problemy z utrzymaniem należytej płynności finansowej.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Jacek Kasperczyk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam