Archiwalny ranking kredytów gotówkowych - listopad 2015

2015-11-19 07:50:00

W tym tygodniu obchodzony był ogólnopolski Dzień bez Długu. Niestety w wielu codziennych sytuacjach trudno sobie poradzić bez zewnętrznego finansowania. Dobrymi przykładami są chociażby zbliżające się Święta Bożego Narodzenia oraz nadchodząca zabawa sylwestrowa. Koszty zorganizowania obydwu tych wydarzeń powinny się zamknąć w kwocie około 3 tys. złotych. Takie wydatki można sfinansować tradycyjnym kredytem gotówkowym. Pozostaje tylko pytanie w którym banku znajdziemy najlepszy taki produkt?

Kredyty gotówkowe to najszybszy sposób pozyskania dodatkowej gotówki. Osoba zainteresowana takim rozwiązaniem wystarczy, że posiada stałe źródło dochodu oraz zdolność do terminowego regulowania rat. Nie bez znaczenia jest także możliwość pochwalenia się dobrą historią kredytową.

Argumentem przemawiającym za zaciągnięciem tzw. "gotówki" jest chociażby dość atrakcyjny poziom oprocentowania tego produktu. Średnie oprocentowanie nominalne rocznych kredytów gotówkowych na kwotę 3 tys. złotych (taka suma powinna wystarczyć na sfinansowanie nadchodzących Świąt i Sylwestra) wynosi dziś 8 proc.

Średnie oprocentowanie nominalne

Comperia Analytics

Tak małe oprocentowanie nominalne jest efektem obowiązywania w Polsce niskich stóp procentowych. W ramach przypomnienia warto dodać, że już od marca br. stopa referencyjna NBP wynosi niezmiennie 1,50 proc.

Przejdźmy teraz do pokazania najlepszych kredytów gotówkowych na wspomnianą powyżej kwotę, czyli 3 tys. złotych, która zostanie spłacona w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

TOP7 kredytów gotówkowych na kwotę 3 tys. złotych,
okres spłaty 12 m-cy
Bank
Nazwa oferty
Rata
Prowizja
RRSO
Volkswagen Bank direct
Kredyt plus
262,34 zł
0,00%
9,37%
Alior Bank
Oferta 0%
262,50 zł
5,00%
9,49%
T-Mobile Usługi Bankowe
Pożyczka gotówkowa - oferta z ubezpieczeniem
265,93 zł
0,00%
12,19%
Alior Bank
Pożyczka gotówkowa - oferta z ubezpieczeniem
273,23 zł
1,99%
18,07%
Getin Noble Bank
Kredyt gotówkowy
273,27 zł
5,00%
18,11%
Raiffeisen Polbank
Kredyt na Miarę - oferta Lojalny Bank
274,00 zł
5,00%
18,70%
BOŚ Bank
EKO Pożyczka
275,33 zł
5,00%
19,80%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepszy roczny kredyt gotówkowy na kwotę 3 tys. złotych oferuje obecnie Volkswagen Bank direct. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania tego zobowiązania wynosi 9,37 proc., a poziom miesięcznej raty kredytowej nie przekracza 263 złotych.

Dokładnie takie samo obciążenie będzie ponosiła osoba, która skorzysta z uplasowanej na drugim miejscu w rankingu pożyczki gotówkowej dostępnej w Alior Banku. RRSO tego rozwiązania przyjmuje obecnie wartość 9,49 proc.

Na trzeciej lokacie powyższego zestawienia uplasował się kredyt oferowany przez T-Mobile Usługi Bankowe. Miesięczne obciążenie związane z regulowaniem rat tego zobowiązania wynosi 266 złotych, a oprocentowanie rzeczywiste ledwie przekracza granicę 12 proc.

W pierwszej siódemce najlepszych kredytów gotówkowych znalazły się jeszcze produkty dostępne w BOŚ Banku, Raiffeisen Polbank, Getin Noble Banku i ponownie w Alior Banku. Niestety w każdym z tych przypadków wysokość miesięcznej raty kredytowej wynosi powyżej 273 złotych.

Kredyty gotówkowe to doskonały sposób na szybką poprawę swojej sytuacji finansowej. Niestety ceną za przeprowadzenie takiej operacji jest konieczność poniesienia przez klienta różnych kosztów (oprocentowanie, prowizja, ubezpieczenie). Dlatego też decyzja o zaciągnięciu takiego zobowiązania powinna być dokładnie przemyślana.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Jacek Kasperczyk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam