Archiwalny ranking kredytów gotówkowych - listopad 2012

2012-11-28 14:40:30

Sezon świątecznych zakupów zaczyna nabierać tempa. Coraz więcej osób wypatruje prezentów w wystawach sklepowych, a także układa w myślach menu wigilijnej wieczerzy. Przygotowanie świąt wymaga jednak nie tylko czasu, ale także pieniędzy. Szczególnie ten drugi aspekt stanowi dla wielu osób problem. Rozwiązaniem są kredyty gotówkowe oferowane przez banki.

Kredyty gotówkowe stanowią istotne wsparcie finansowe wielu budżetów domowych. Wynika to głównie ze stosunkowo łatwego dostępu do tego produktów. Wystarczy, że osoba zainteresowana takim zobowiązaniem posiada stałe źródło dochodu i zdolność kredytową, by z pozytywnym rozpatrzeniem wniosku o pożyczkę nie było problemu.

Okres świąteczny to czas większej aktywności na rynku kredytów gotówkowych. Banki prześcigają się w wymyślaniu promocji i haseł, które pozwolą zainteresować klienta właśnie ich produktem. Gwarancja Najniższej Raty w Alior Banku, Gwarancja Najniższego Oprocentowania w Banku Millennium, czy też Lepiej pożyczyć z banku niż liczyć na Św. Mikołaja w ING Bank Śląskim – to tylko przykłady kampanii reklamowych, które obecnie możemy obserwować.

Banki wiedzą, że już najwyższy czas na poważnie poszukać prezentów dla naszych bliskich, a tym samym zawczasu postarać się o dodatkową gotówkę. Postanowiliśmy sprawdzić, czy reklama idzie w parze z dobrym produktem. Porównaliśmy, w jakiej instytucji finansowej osoba potrzebująca 3 tys. złotych (tyle powinno wystarczyć na zakup podarków i przygotowanie wigilijnej kolacji) może liczyć na najlepsze warunki. Przyjęliśmy, że zobowiązanie zostanie spłacone w ciągu jednego roku.

Ranking możesz zobaczyć tutaj.

Aktualnie osoba zainteresowana kredytem gotówkowym najlepszą ofertę znajdzie w Eurobanku, ING Banku Śląskim oraz w Banku BGŻ. We wszystkich tych trzech instytucjach średnia wysokość raty (dla przyjętych parametrów) nie przekracza kwoty 268 złotych. Ponadto warto zwrócić uwagę, że żaden z tych banków nie pobiera prowizji za udzielenie takiego zobowiązania. Na szczególne wyróżnienie zasługuje oferta przygotowana przez Eurobank. Podmiot ten może się pochwalić najniższym poziomem oprocentowania (RRSO), które w tym przypadku wynosi 12,69 proc.

Kredyty gotówkowe od dawna sprawdzają się jako skuteczny sposób szybkiej naprawy domowych finansów. Ważne jest jednak, aby mieć świadomość, że każde zobowiązanie trzeba kiedyś spłacić. Dlatego zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie jakiekolwiek kredytu należy dokładnie określić, czy jego spłata nie wpłynie negatywnie na naszą płynność finansową. Czasem jest lepiej z czegoś zrezygnować, niż potem wpaść w pułapkę zadłużenia.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Jacek Kasperczyk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam