Archiwalny ranking kont oszczędnościowych - luty 2014

Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że w grudniu 2013 roku na kontach oszczędnościowych i bieżących Polacy zgromadzili prawie 250 mld zł. Żeby te pieniądze jak najlepiej zarabiały, warto umieścić je na najwyżej oprocentowanych rachunkach. Comperia.pl podpowiada, który bank ma obecnie najlepszą ofertę takich produktów.

Od marca 2013 roku można było obserwować wycofywanie pieniędzy z lokat bankowych. Duża część tych środków została wpłacona na depozyty bieżące, w tym konta oszczędnościowe. W ten sposób wiele osób próbuje przeczekać okres niskich stóp procentowych. Właśnie dla nich porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała najnowszy ranking kont oszczędnościowych.Zwycięzcą jest…
Najwyższe oprocentowanie konta oszczędnościowego proponuje obecnie bank BNP Paribas. Konto WIĘCEJ oszczędnościowe przyniesie posiadaczowi zysk na poziomie 3,5 proc. w skali roku. Niestety, korzystnym oprocentowaniem objęte są jedynie środki do 15 tys. zł. Każda złotówka ponad tę kwotę oznacza odsetki w wysokości 2,25 proc. Kapitalizacja odsetek następuje każdego dnia roboczego. Z tak wysokiego oprocentowanie korzystać można jedynie przez 3 miesiące, a po ich upłynięciu wróci ono poziomu określonego w umowie rachunku.

Prowadzenie tego konta jest darmowe, podobnie jak wewnętrzne przelewy przez Internet. Rachunek może założyć osoba, która jest klientem banku, czyli posiada w nim konto osobiste.

…po piętach mu depcze…
Na drugim miejscu uplasował się bank BGŻOptima. Oprocentowanie rachunku wynosi 3,2 proc. w skali roku dla środków do 40 tys. zł. Powyżej tej kwoty odsetki wyniosą 2,8 proc., chyba, że na koncie zostaną ulokowane oszczędności większe niż 100 tys. zł – w tym przypadku zysk z odsetek będzie na poziomie 3 proc.

Promocja obejmuje tylko nowe środki, czyli pieniądze wpłacone na konto w czasie jej trwania. Kończy się 17 marca 2014 roku. Obowiązuje zarówno nowych, jak i obecnych klientów banku.

Posiadacz konta nie płaci ani złotówki za jego prowadzenie, darmowe są również wszystkie przelewy. Rachunek dostępny jest dla każdego, można go założyć w całości przez Internet, bez konieczności podpisywania papierowych dokumentów.

…a tuż za nimi…
Bank Millennium, czyli zdobywca 3. miejsca w rankingu, oferuje obecnie swoim klientom konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 3,1 proc. Tak wysokie odsetki przeznaczone są jedynie dla środków wpłaconych na rachunek w czasie trwania promocji, czyli do 1 marca. Nie ma przy tym znaczenia kwota, która zostanie na koncie zdeponowana – może to być złotówka, może milion złotych – oprocentowanie będzie takie samo i obowiązywać będzie przez 3 miesiące od wpłaty. Po tym czasie wróci do standardowej wysokości.

Darmowe jest prowadzenie konta i pierwszy przelew wewnętrzny, niezależnie od kanału, jakim zostanie dokonany. Kolejne przelewy kosztują 7,50 zł. Produkt przeznaczony jest dla osób, które posiadają lub otworzą konto osobiste w Banku Millennium.

TOP 5 kont oszczędnościowych, kwota oszczędności 5 tys. zł, okres oszczędzania 1 rok
Bank
Nazwa oferty
Koszty użytkowania
Oprocentowanie
BNP Paribas
Konto WIĘCEJ oszczędnościowe
0 zł
3,50%
BGŻOptima
Konto BGŻOptima - oferta na nowe środki
0 zł
3,20%
Millennium
Konto Oszczędnościowe na nowe środki
0 zł
3,10%
Citi Handlowy
Konto SuperOszczędnościowe
360 zł
3,03%
FM Bank
Rachunek oszczędnościowy
0 zł
3,00%
ING Bank Śląski
Otwarte Konto Oszczędnościowe
ING Bank Śląski
Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus
Deutsche Bank PBC
db Konto Oszczędnościowe 24h w pakiecie z Kontem dbNET
Meritum Bank
Konto Oszczędnościowe
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Autor: Marta Ośko
Comperia.pl

Marta Ośko

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam