Ranking kredytów online: 16 tys. zł na 5 lat

2019-05-28 15:54:04

Potrzebujesz większego zastrzyku gotówki, ale nie masz czasu na wizyty w bankach? Sprawdziliśmy, które z nich najtaniej pożyczą 16 tys. zł przez internet.

Pożyczki online przestają być sposobem na błyskawiczne podreperowanie domowego budżetu jedynie drobnymi kwotami. Coraz więcej banków ułatwia klientom skorzystanie z taniego kredytu bez wychodzenia z domu nawet wówczas, gdy potrzebna kwota przekracza kilkanaście tysięcy złotych.

Online można już nie tylko złożyć sam wniosek o kredyt na wysoką kwotę, ale i potwierdzić zawarcie umowy. Na największe przywileje mogą w tym zakresie liczyć stali klienci banków. Osoby, które posiadają konto osobiste z dostępem do bankowości elektronicznej (lub przynajmniej samą bankowość internetową), często mają możliwość uzyskania pożyczki po zalogowaniu do systemu.

Wybrane banki umożliwiają dodatkowo pożyczenie gotówki online również nowym klientom. Wnioskowanie o pożyczkę odbywa się wówczas za pośrednictwem specjalnych formularzy, dostępnych na dedykowanych stronach internetowych. Zawarcie umowy może wówczas się odbyć m.in. za pośrednictwem kuriera (który dostarczy dokumenty do domu klienta), za pomocą przelewu weryfikacyjnego czy podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem banku.

Najtańsze pożyczki bankowe online

Sprawdziliśmy, które banki posiadają w ofercie kredyty możliwe do zdobycia przez internet przy założeniu, że kredytobiorca nie jest związany z danym bankiem żadną umową (w tym nie posiada konta osobistego – ale jest gotowy je założyć, jeśli jest to warunkiem skorzystania z pożyczki).

Pod uwagę wzięliśmy po jednej, najkorzystniejszej cenowo propozycji poszczególnych banków, a w poniższym zestawieniu prezentujemy 6 najkorzystniejszych pożyczek, uszeregowanych według wysokości rat. Poniższe warunki dotyczą pożyczek na 16 tys. zł, zaciąganych na 5 lat.

Najlepsze kredyty gotówkowe na kwotę 16 tys. zł z okresem spłaty: 60 miesięcy

Bank

Oferta

Rata

Prowizja

Oproc.

Citi Handlowy

Pożyczka Gotówkowa Online dla nowych klientów

327,81 zł

6%

5,99%

Credit Agricole

Promocja kredytu gotówkowego "Gotówka bez prowizji"

339,87 zł

0%

9,99%

BOŚ

EKO Pożyczka - Promocja "EKOpożyczka rozkwitająca"

342,07 zł

5,99%

7,78%

Plus Bank

Kredyt Premium Profit z ROR

343,89 zł

6%

8%

BNP Paribas

iGotówka

345,30 zł

11,90%

5,90%

Nest Bank

Nest Gotówka na Klik

346,67 zł

30%

0%

Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

Najtaniej w banku Citi Handlowy

Pożyczając 16 tys. zł na 60 miesięcy, najniższą ratę (327,81 zł) uzyskamy w banku Citi Handlowy. Pożyczkę Gotówkową Online można uzyskać w 100% online, szybko i bez zbędnych formalności. Niska rata to efekt zastosowania jednorazowej, 6-procentowej prowizji i niskiego oprocentowania (5,99% w skali roku).

Nowi klienci banku mogą skorzystać z prostej ścieżki wnioskowania o finansowanie przez internet. Odwiedzać oddziału banku nie trzeba nawet w celu potwierdzenia dochodu – niezbędne dokumenty można wysłać mailowo. Online odbywa się również potwierdzenie tożsamości osoby wnioskującej oraz – co niezwykle ważne i przydatne – również sprawdzenie zdolności kredytowej i wstępna decyzja kredytowa. Maksymalna kwota pożyczki to aż 150 000 zł. Uzyskane środki można przeznaczyć na dowolny cel, np. wczasy, remont domu czy spłatę kredytów z innych banków.

Na drugim miejscu rankingu znalazła się promocja kredytu gotówkowego "Gotówka bez prowizji" w Credit Agricole. Bank nie pobiera prowizji, a jedynym kosztem spłaty są odsetki w wysokości 9,99% w skali roku. Obligatoryjnym warunkiem promocji jest założenie konta osobistego. Chociaż wniosek o kredyt można złożyć przez internet, na podpisanie umowy po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej kredytobiorca będzie się musiał jednak pofatygować do wybranego oddziału.

Podium rankingu zamyka EKO Pożyczka BOŚ Banku w promocji "EKOpożyczka rozkwitająca". Warunkiem skorzystania z oferty jest założenie rachunku osobistego i zasilania go w całym okresie kredytowania wpływami pieniężnymi w kwocie równej racie kredytu, powiększonej o opłatę za prowadzenie konta. Do pożyczki może przystąpić maksymalnie dwóch pożyczkobiorców. Za udzielenie pożyczki bank pobierze jednorazową prowizję 5,99%, a do każdej raty będą doliczane odsetki rzędu 7,78% w skali roku.

Ekspert Comperia.pl