W Banku Pocztowym zaopatrzysz się w terminal eService

2019-05-06 11:07:45

Bank Pocztowy i eService podjęły współpracę w zakresie sprzedaży terminali płatniczych. Na mocy umowy zawartej 26 kwietnia 2019 r. przedsiębiorcy będą mogli nabyć potrzebne urządzenia w placówkach Banku Pocztowego.

Współpraca zawarta między obiema instytucjami ma być ułatwieniem dla mikro- i małych firm, których właściciele zamieszkują mniejsze miejscowości. Dzięki szerszej dostępności terminali, przedsiębiorcy zyskają możliwość wygodniejszego wdrożenia nowoczesnych form płatności, z których coraz chętniej korzystają ich klienci.

Bank Pocztowy od ponad roku jest uczestnikiem Programu Polska Bezgotówkowa. Do tej pory umożliwiał klientom firmowym zaopatrzenie się w terminale First Data POLCARD. Teraz rozszerza swoją ofertę o terminale eService, które do tej pory były udostępniane już przez Pocztę Polską.

eService jest jednym z głównych operatorów na rynku akceptacji kart płatniczych oraz rozliczeń transakcji elektronicznych.

Przedsiębiorcy, którzy przystąpią do zakupu terminali eService za pośrednictwem Banku Pocztowego, będą mogli skorzystać z programu dopłat, w ramach którego nie ponoszą kosztów dzierżawy terminali przez pierwszy rok.

Program Polska Bezgotówkowa: jak zdobyć terminal za 0 zł?

Program Polska Bezgotówkowa prowadzony jest wspólnie przez Związek Banków Polskich, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, agentów rozliczeniowych oraz organizacji płatniczych Visa i Mastercard.

W ramach Programu Polska Bezgotówkowa przedsiębiorca może otrzymać maksymalnie 3 terminale. Każde z urządzeń objęte jest rocznym okresem dofinansowania, liczonym od momentu instalacji terminala. Program zapewnia pokrycie kosztów związanych z uzyskaniem terminala do akceptacji kart i kosztów obsługi płatności bezgotówkowych w pierwszym roku.

Ograniczenia i limity

Biorąc udział w programie, przedsiębiorca nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów do momentu osiągnięcia na poszczególnych terminalach obrotu 100 tys. zł w skali 12 miesięcy. Po przekroczeniu tego limitu poszczególne firmy będą ponosiły opłaty zgodne z umową zawartą z agentem rozliczeniowym.

Beneficjentami programu mogą zostać właściciele małych i średnich przedsiębiorstw, którzy w ciągu ostatniego roku w żadnym ze swoich punktów handlowo-usługowych nie przyjmowali płatności bezgotówkowych. Do programu mogą przystąpić również sieci handlowo-usługowe, o ie prowadzą mniej niż 5 placówek, a także franczyzobiorcy działający w ramach franczyz obejmujących nie więcej niż 5 placówek.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam