ING obniża marże kredytów hipotecznych w ofercie specjalnej

2019-01-15 14:57:33

ING Bank Śląski zmodyfikował wczoraj cennik dotychczasowej oferty kredytów hipotecznych. W ramach noworocznej wyprzedaży proponuje klientom kredyty bez prowizji lub z jeszcze niższą marżą (od 1,65%). Oferta będzie dostępna tylko do 24 lutego br.

Kredyty z oprocentowaniem zmiennym

Osoby, które chcą skorzystać z oferty specjalnej kredytu hipotecznego, przygotowanej przez ING Bank Śląski, mają do wyboru dwa warianty promocyjne:

  • Łatwy Start - 0% prowizji i 1,8% marży,
  • Lekka Rata - 1% prowizji i 1,65% marży.

Wskazane warunki dotyczą kredytów w wariancie z oprocentowaniem zmiennym, którego wysokość uzależniona jest od wskaźnika WIBOR 6M.

Kredyty z oprocentowaniem stałym

Bank posiada w ofercie również warianty wskazanych ofert z oprocentowaniem stałym, które pozostanie niezmienne przez pierwsze 5 lat trwania umów kredytowych. Po tym czasie oprocentowanie będzie aktualizowane w oparciu o WIBOR 6M - po dobnie, jak w przypadku kredytów ze zmienną stopą procentową. W przypadku wyboru kredytu ze stałym oprocentowaniem preferencyjne warunki to:

  • Łatwy Start - 0% prowizji i oprocentowanie 3,64%,
  • Lekka Rata - 1% prowizji i oprocentowanie 3,79.

Warunki promocji kredytu hipotecznego w ING

Aby skorzystać z oferty należy w czasie trwania promocji złożyć wniosek o kredyt na kwotę mieszczącą się w przedziale od 100 tys. zł do 1,5 mln zł. Obowiązkowym wymogiem jest posiadanie lub założenie konta osobistego w ING i zadeklarowanie otrzymywania na nie regularnych wpływów pieniężnych (min. 2000 zł/mies.) oraz wykupienie ubezpieczenia na życie za pośrednictwem banku. Jeśli o kredyt wnioskują co najmniej dwie osoby, wystarczy że z polisy skorzysta przynajmniej jedna z nich.

To właśnie z konta w ING będzie następowała automatyczna spłata rat kredytowych. Jeśli na rachunku będzie zapewniona odpowiednia kwota, w dniu płatności raty bank pobierze sumę wynikającą z harmonogramu spłat na poczet spłaty "hipoteki". Proces nie będzie wymagać żadnych działań (przelewów, potwierdzania płatności) ze strony kredytobiorcy, dzięki czemu nie będzie nawet musiał pamiętać o terminie płatności raty. Wystarczy, że na jego koncie będzie zapewnione saldo równe min. wysokości raty (i ewentualnej składki ubezpieczeniowej).

By nie stracić przywileju korzystania z preferencyjnych warunków cenowych, należy dopełnić obowiązku korzystania z produktów dodatkowych przez co najmniej 3 lata. Jeśli w tym czasie kredytobiorca przestanie spełniać warunek otrzymywania wpływów na konto w kwocie min. 2000 zł, bank będzie mógł jednorazowo podwyższyć marżę kredytu o 0,4 p.p. Identyczna podwyżka czekać będzie osoby, które zrezygnują z ubezpieczenia na życie, w wyniku czego polisa nie będzie objęty co najmniej jeden współkredytobiorca.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam