Jak aktywować kartę w Citi Handlowym?

2015-12-31 10:13:37

W swojej Citi Handlowy posiada: konta bankowe, produkty inwestycyjne i lokaty, karty kredytowe i kredyty gotówkowe. W jaki sposób aktywować kartę, będąc klientem banku Citi Handlowy?

Bank Citi Handlowy powstał w 2001 roku na skutek połączenia Citibank Poland S.A. z Bankiem Handlowym S.A. Bank ten jest jedną z największych instytucji finansowych, która obsługuje klientów instytucjonalnych i detalicznych.

Konto Osobiste Citi Prioriti – karta MasterCard PayPass

W swojej ofercie Citi Handlowy posiada Konto Osobiste Citi Priority, które zapewnia klientom wygodny sposób zarządzania finansami osobistymi oraz szereg usług i przywilejów. W ramach konta zyskujemy za 0 zł:

  • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie,
  • internetowe przelewy krajowe w PLN, zlecenia stałe i polecenia zapłaty,
  • kartę do konta i naklejkę zbliżeniową.

Sprawdź też: Karta Visa a MasterCard - gdzie tkwi różnica?

Do Konta Osobistego Citi Priority jest wydawana karta płatnicza - MasterCard PayPass. Dzięki jej posiadaniu nie musimy nosić gotówki w portfelu. Umieszczony na karcie chip zapewnia najwyższy stopień bezpieczeństwa danych. Karta umożliwia płatności w technologii PayPass, czyli zbliżeniowo, bez użycia kodu PIN. Płatnikiem MasterCard PayPass możemy płacić za zakupy dokonane przez Internet i telefon, a także wypłacać gotówkę w kasach sklepów z bezpłatną usługą "Płać i Wypłacaj".

Przesyłana do klienta karta debetowa jest nieaktywna. Aktywacji karty można dokonać:

  • w oddziale banku lub
  • za pośrednictwem serwisu bankowości telefonicznej CitiPhone.

Karta kredytowa Citi Simpliciti

Nowi klienci mogą skorzystać z oferty banku Citi Handlowy, jaką jest karta kredytowa Citi Simpliciti. W ramach oferty klient może otrzymać 10 000 zł kredytu za 20 zł miesięcznie. Karta działa prosto i przejrzyście - klient po jej otrzymaniu i aktywacji ma do dyspozycji limit kredytowy w wysokości 10 000 zł. W przypadku wykorzystania całego przyznanego w ramach karty limitu, klient może spłacać kredyt w 12 równych ratach z opłatą 20 zł miesięcznie (833,33 zł + 20 zł = 853,33 zł miesięcznie).

Sprawdź też: Jak nie płacić za kartę kredytową?

Użytkownik karty Citi Simpliciti ma 56 dni okresu bezodsetkowego. W ramach karty klient może bezpłatnie otrzymać dodatkowe karty lub naklejkę zbliżeniową PayPass. Dzięki uczestnictwu w programie Citi Rabaty użytkownik karty zyskuje zniżki do 50% w ulubionych sklepach. Właściciel karty nie ponosi żadnej opłaty rocznej za użytkowanie "plastiku", nie musi także płacić za powiadomienia o braku spłaty karty, a także za powiadomienia SMS.

Aktywacji Karty oraz nadania kodu PIN użytkownik karty kredytowej może dokonać za pośrednictwem:

  • serwisu bankowości internetowej Citibank Online lub
  • serwisu bankowości telefonicznej CitiPhone.
Renata Grochowska