Tani kredyt dla 20-latka bez poręczycieli: przegląd banków

2015-08-20 13:02:24

Młodzi ludzie, wchodząc w dorosłość, często potrzebują zastrzyku gotówki na realizację swoich planów. Niestety nie każdy bank zechce pożyczyć pieniądze 20-latkowi, a jeśli już, to często wymagać będzie poręczenia innej osoby. W których bankach 20-latek ma szansę tego wymogu uniknąć?

Przeanalizowaliśmy najlepsze, a co za tym idzie - najtańsze obecnie oferty kredytów gotówkowych na rynku, aby przekonać się, czy osoby w wieku 20 lat mogą z takiego finansowania skorzystać.

Darmowa Pożyczka w Getin Banku

  • oprocentowanie: 0%
  • prowizja: 0%

Sprawdź też: Kiedy bank obciąży długami poręczyciela kredytu?

Oferta Getin Banku skierowana do wszystkich osób, które na dzień złożenia wniosku o pożyczkę nie posiadają w Getin Noble Banku żadnego produktu (nawet konta osobistego czy lokaty). Za darmo pożyczyć można od 500 do 2000 zł na okres do 12 miesięcy. Czy jednak występują ograniczenia wiekowe? Okazuje się, że należy mieć ukończone 18 lat, obywatelstwo i stałe zameldowanie w Polsce. Oczywiście potrzebna jest również zdolność i wiarygodność kredytowa.

Tani Kredyt z Kontem w Eurobanku

  • oprocentowanie: 2,5%
  • prowizja: 9,2%

Kolejna opcja niedrogiego kredytu to Tani kredyt z kontem w Eurobanku. Aby z niego skorzystać, należy zadeklarować przelewanie wynagrodzenia do Eurobanku. Klient może za to sam wybrać dzień spłaty raty, a raz w roku zawiesić na miesiąc spłatę kredytu. Oprocentowanie tego kredytu to zaledwie 2,5% w skali roku. Prowizja wynosi natomiast 9,2%.

Czy w tym przypadku również wystarczy mieć skończone 18 lat? Bank nie określił minimalnego wieku potencjalnych kredytobiorców. Ma on posiadać pełną zdolność do czynności prawnych i zdolność kredytową. Ponadto należy uzyskiwać stałe dochody ze źródeł zaakceptowanych przez bank i dochody nie mogą być obciążone tytułami wykonawczymi.

Bezpieczna Gotówka z ubezpieczeniem w Banku BPS

  • oprocentowanie: 0%
  • prowizja: 6-16%

Okazuje się, że również i Bank BPS nie określa minimalnego wieku kredytobiorcy. Ten jednak musi posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, zdolność kredytową i wiarygodność kredytową. Oprocentowanie nominalne kredytu to 0%. Prowizja za jego udzielenie może tymczasem sięgać od 6% do nawet 16% - wnioski rozpatrywane są indywidualnie.

Z Hukiem Obniżamy Oprocentowanie! w Credit Agricole

  • oprocentowanie: 3-5%
  • prowizja:12,9%

W Credit Agricole do końca września trwa promocja, w ramach której klienci mogą skorzystać z obniżonego oprocentowania kredytu gotówkowego. Wystarczy przenieść zobowiązanie z innego banku lub otworzyć (albo już posiadać) konto osobiste w Banku Credit Agricole ze stałym miesięcznym wpływem na kwotę min. 1500 zł, by zyskać kredyt oprocentowany na 3% w skali roku. Gdy spełnimy tylko jeden z tych warunków, możemy liczyć na oprocentowanie 4% w skali roku, a kredyt na 5% dostępny jest w pozostałych przypadkach. Ponadto klient musi posiadać zdolność kredytową. Niestety, prowizja za udzielenie Kredytu gotówkowego wynosi 12,9%, a ubezpieczenie jest dla oferty promocyjnej obowiązkowe.

Sprawdź też: Pożyczka dla nastolatka

Przy staraniu się o kredyt gotówkowy istotniejszą kwestią jest otrzymanie pozytywnej oceny zdolności kredytowej niż wiek klienta, ten jak się okazuje to kwestia drugorzędna (trzeba jednak być osobą pełnoletnią). Pozostaje jednak pytanie, czy klient 20-letni będzie posiadał zdolność kredytową.

Żaneta Pilarska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam