Jak zamknąć konto w ING Banku Śląskim?

2015-07-23 09:12:52

Jeśli konto osobiste, które założyliśmy w ING Banku Śląskim, jest nam już niepotrzebne, możemy je zamknąć na kilka sposobów. Dowiedz się, jak zrobić to szybko i bez zbędnych formalności.

Jeśli chcemy zamknąć konto osobiste w ING Banku Śląskim, powinniśmy złożyć wypowiedzenie w formie pisemnej, z zastrzeżeniem rozwiązania umowy rachunku lub zmian do umowy rachunku dokonywanych za pośrednictwem systemów bankowości elektronicznej. Wniosek można również dostarczyć korespondencyjnie. Na dokumencie wypisać należy własne dane osobowe, posługując się dowodem osobistym.

Bank ma 30 dni

Pamiętajmy również, że zwrócić musimy bankowi wszystkie aktywne karty, które zostały wydane do naszego ROR-u. Okres wypowiedzenia trwa w ING Banku Śląskim 30 dni. Bank nie przewiduje dodatkowych opłat za zamknięcie rachunku.

Sprawdź też: Pracodawca przelał pensję na zamknięte konto - co teraz?

Wyzeruj saldo

Zamykając konto, oprócz złożenia wypowiedzenia, powinniśmy odpowiednio zadysponować saldem rachunku. Jeśli takiej dyspozycji nie złożymy, bank zaksięguje środki na nieoprocentowanym koncie technicznym. Jeśli zechcemy, środki pozostałe na rachunku zostaną nam wypłacone od ręki, natomiast jeśli na rachunku widnieje ujemne saldo debetowe, możemy uregulować zobowiązanie, wpłacając gotówkę na miejscu w placówce.

Można korespondencyjnie

Jeśli postanowimy załatwić tę sprawę korespondencyjnie, bank wymagać będzie potwierdzenia wzoru podpisu u notariusza (jeżeli przebywamy w kraju) albo w placówce dyplomatycznej (jeżeli przebywamy za granicą).

Możesz zrezygnować tylko z karty

W przypadku rezygnacji z rachunku automatycznie zamykamy kartę płatniczą, jeśli natomiast chcemy dalej korzystać z konta, jednak chcemy pozbyć się nieużywanej karty, aby nie były pobierane opłaty za jej posiadanie, należy udać się z kartą i dowodem osobistym do najbliższego oddziału z obsługą kasową.

Żaneta Pilarska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam