Kredyty dla firm na ryczałcie

2015-06-18 13:49:26

Osoby prowadzące działalność gospodarczą z nieregularnymi dochodami często decydują się na ryczałt ewidencjonowany jako formę opodatkowania. Ta forma opodatkowania nie jest jednak przeszkodą przy staraniu się o kredyt.

Przedsiębiorstwa rozliczające się na zasadzie ryczałtu ewidencjonowanego korzystają z kilku stawek podatkowych. To, jaka jest ich wartość, jest uzależnione od rodzaju działalności oraz od branży, w jakiej działa przedsiębiorca. Podatek uiszczany jest od przychodu, dlatego też bank wylicza zdolność kredytową firmy na podstawie jej dochodu. Często banki ustalają dochód firm na ryczałcie w skali 20-25 procent przychodów firmy.

Kredyt w BNP Paribas

Rozliczając firmę na ryczałcie, skorzystać można z Kredytu gotówkowego dla firm w BNP Paribas. Jest to nieodnawialny kredyt przeznaczony na finansowanie działalności przedsiębiorstwa. Środki można przeznaczyć na wiele różnych potrzeb firmy, związanych z rozwojem jej działalności. Bank przyzna nawet do 500 000 zł, w tym do 400 000 zł bez zabezpieczeń.

Kredyt BIZefekt w BIZ Banku

Inną propozycją jest Kredyt BIZefekt w BIZ Banku. Oferta skierowana jest do przedsiębiorców rozliczających się m.in. na ryczałcie ewidencjonowanym. Można pożyczyć w tym przypadku nawet do 60 000 zł. Maksymalny okres kredytowania to 72 miesiące. Działalność musi być prowadzona przez min. 24 miesiące. W przypadku kredytu do 30 000 zł netto bank wymaga zabezpieczenia w postaci oświadczenia o poddaniu się egzekucji, natomiast w przypadku kredytu powyżej 30 000 zł netto należy dostarczyć poświadczenie o poddaniu się egzekucji kredytobiorcy oraz poręczenie niezależnego poręczyciela lub inne zabezpieczenie zaakceptowane przez bank.

Żaneta Pilarska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam